Wpis z mikrobloga

Ostatnio ze znajomym rozmiałem na temat tego, co ma w głowie 16-letni człowiek. Chciałbym, abyście się odnieśli do mojego toku myślenia. Po co poszedłem do technikum informatycznego? Lubię komputery, umiem sformatować, zainstalować coś itp. Generalnie mnie to kręci. Programowanie? Nawet nie wiedziałem, jak to wygląda. Podsumowując: idę tam, bo "coś więcej niż gry, ale też nic specjalnego". A co będzie za 4 lata? Kto w wieku 16 lat tym się martwi. Czy takie myślenie było odosobnione? #informatyka #przemyslenia #komputery #szkola
  • 10
@borys88: @JohnAbruzzi: @mirkogreg: Po 4 latach odechciało mi się wszystkiego, bo... zwariowałem. Gdzieś tak w połowie technikum. I wcale nie przez oceny. Z jednej strony nic mi nie było wolno (niech każdy przypomni sobie, co robił w wieku 18 lat, pomijam fakt, że nikt mnie wcześniej nie uprzedził o tym), a z drugiej, bo musiałem chodzić po lekarzach, ale nie w celu leczenia, a szukania chorób i wypisywania gorzej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kamil150794: w klasie 30 chłopa byłem chyba jedynym który poszedł z innego powodu niż granie w gry. Od 5tej podstawówki matka uczyła mnie samodzielności, a wychowaly w kwestiach zawodowych i biznesowych filmy Hollywood. Zaczęło kręcić mnie programowanie, robię to cały czas. Wtedy nawet nie wiedziałem czy są z tego fajne pieniądze.

Ale cała reszta skończyła technikum i nie za wielu zostało programistami
@kamil150794: Pewnie trochę offtop ale do szkoły w tym wieku idzie się z przekonaniem, że jakoś to będzie. Rzeczywistość pokazuje, że szkołą a pasja to nie to samo, czasami się nawet zniechęcisz i kończąc szkołę zmienisz zawód na mniej techniczny np. przerzucanie frytek w MC albo picking u helmuta :).
Chcę powiedzieć tyle, że mało osób pracuje w wyuczonym zawodzie bo przekimali lata szkoły albo zostali zniechęceni przez nauczycieli a później
@kamil150794: wybierz sobie 1-3 technologie które cię interesują, ucz się codziennie przez te 4 lata chociażby po godzinie szkołę #!$%@? byle zdać. Po technikum idź do pracy koniecznie w zawodzie, jak będziesz dobry to cie przyjmą od razu