Wpis z mikrobloga

Tyle mówi się o #stopnienawisci, szczególnie #neuropa, równych szansach dla każdego człowieka, #4konserwy krzyczą o stanowczym zakazie aborcji by ratować nienarodzone dzieci, a kiedy na głównej pojawia się znalezisko o kolesiu który zawinął się na drzewie #bmw i wyszedł z tego bez wiekszych obrażeń nagle jedna i druga strona się jednoczy i razem życzą mu wszystkiego co najgorsze. Ja tu go absolutnie nie bronię, sam staram się plewić i ganić patologię do jakiej dochodzi na drogach, ale każdy z nas popełnia błędy i jak widzę komentarz "szkoda drzewa" to #!$%@? mnie strzela. Mądry czy głupi, też ma rodzinę której na nim zależy, też przeżywa własną tragedię, dziękuję szczęściu lub bogu za to że przeżył, ma uczucia, ale nie, lepiej wylać wiadro pomyj nie biorąc osobistej tragedii pod uwagę. I jeszcze coś, znam dwóch kolesi którzy przeżyli poważny wypadek, jeden z nich nie wsiadł od czasu wypadku za kierownicę 5 lat, a drugi 22, także to nie jest tak że "kurła szkoda że nie zginą bo zaraz wsiądzie do auta i tym razem kogoś zabije"
  • 13
@iwunio prawda jest taka że mało kto na wykopie ma ochotę na takie przemyślenia. Kierujemy się schematami i stereotypami. W zasadzie nie da się inaczej jeżeli nie zna się szczegółów sytuacji. Moim zdaniem takie wiadomości i informacje o wyrokach sądowych powinno się zamieszczać po to żeby ktoś się kilka razy zastanowi zanim np depnie 100 kmh po mieście. I bardzo dobrze że coś takiego wykopki penalizuja
@iwunio: To ja przepraszam, nie będę zastępował pańskich nauczycieli. Ludzie mają swoje cele, mają swoje ambicje, mają swoje ideały i za to walczą i umierają, a pan chce tylko żyć! To niech pan sobie żre i żyje dalej...
@sorek nie musimy sobie "panować", jesteśmy w internecie ;) ale mówisz prawdę, żre i żyję, nie raz się zastanawiam nad pytaniem "po co żyjemy?" I z reguły kończy się to na tym żeby właśnie żreć i żyć, tak jak inne zwierzęta...
umieranie za ideały nie jest zgodne z ludzką naturą. Nie jest w ogóle zgodne z naturą.


@komentarzeprawdy: Proszę pana, jak powiedział wybitny krakowianin, Stanislaw Lem - na dnie oceanu w Rowie Mariańskim są rurkowce... One żyją sobie bezpiecznie od milionow lat, i żyją sobie.

Ja nie jestem wyprowadzony z równowagi, proszę pana, tylko usiłowałem podkreślić dobitnie, że mnie brzydzą tego typu poglądy, że najważniejsze jest się dobrze nażreć. Niestety celem życia
@sorek stawia pan pewne tezy na mój temat na podstawie kilku zdań. Czy słuszne? Nie chcę mi się prowadzić dyskusji na jakiś bliżej nieokreślony temat. I zapewne pan ma już zdanie na ten temat które ciężko będzie zmienić.
@sorek: @iwunio: @komentarzeprawdy: Z drugiej jednak strony: tysiące ludzi giną co roku, często bez własnej winy – a czasem z powodu własnej lekkomyślności. Takie jest życie – i takie powinno być życie! Gdyby ludzie nie ginęli z powodu lekkomyślności, to społeczeństwo zostałoby zdominowane przez lekkomyślnych – i po kilkunastu pokoleniach to lekkomyślni decydowaliby o np. użyciu broni jądrowej... Dlatego śmierć np. znajomego narkomana mnie martwi – ale fakt, że