Wpis z mikrobloga

Miruny, wstępnie podjęta decyzja, by nabyć ziemię i rozpocząć budowę. Priorytetem jest garaż z wiatą przyklejoną do jednej ze ścian. Dlaczego tak? Bo zamierzam coś tam sobie w tym garażu działać i mając środki chciałbym nabyć działkę, rozplanować co i jak i w pierwszej kolejności postawić garaż i ogrodzenie, jak wystarczy środków, to płytę pod dom. Reszta rozwojowa, albo kredyt, albo sam nie wiem, wyjdzie w praniu xD

No i teraz największa zagwozdka, bo że nie chcę z mojej wsi się wynosić to już wiem, bo pasuje mi lokalizacja, jednakże wybór działki jest czymś co męczy mnie już od miesiąca, albo dłużej. Interesuje mnie działka 9-13arów, wstępnie znalazłem taką ~29x38m teren płaski, ustawna, ale wkręciłem sobie, że odległość do torów jest zbyt mała = będę słyszał pociągi o każdej porze dnia, co ~15min.

Toteż szukam dalej i mam mega wątpliwości, czy kupno wąskiej działki jest dobrym pomysłem. W tej chwili pod uwagę biorę działkę o wymiarach 20x50m, dom z poddaszem, boki ~9x11m i tu jeden z priorytetów DWU SPADOWY dach, bez udziwnień.

Ktoś ma jakieś doświadczenia? Pchać się w taką wąską działkę? Po bokach zostanie po 4m na stronę, w tej chwili zarówno z jednej, jak i drugiej strony brak domów sąsiadujących. Już wstępnie policzyłem, że potrzebuję z ~140m bruku albo i więcej xD by zrobić dojazd do garażu/wiaty za domem.

Dodam, że całość systemem gospodarczym, własnymi siłami, jedynie dach miała by firma robić.

Foto dodatkowe w komentarzach.
To co na planie, to ja sobie naniosłem, jakieś sugestie?

#kiciochpyta #deweloperka #budownictwo #budujzwykopem #budowadomu
ravau - Miruny, wstępnie podjęta decyzja, by nabyć ziemię i rozpocząć budowę. Prioryt...

źródło: comment_OqUFgTlp2isw1CxUHf3ZvGiA6Qi9K5ly.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@ravau: jeśli chodzi o sugestie to sprawdź sobie koniecznie przed zakupem (jeśli już to zrobiłeś to sorka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), czy działka objęta jest miejscowym planem i jego ustalenia umożliwią Ci postawienie takiego domu, a jeśli planu nie ma to przed zakupem samemu wystąp sobie z wnioskiem o warunki zabudowy. Planujesz dość dużo działki zabudować (ten dojazd do garażu) - sprawdź jaki jest współczynnik maksymalnej
  • Odpowiedz
@htsz_: projekt 'typowy' - wysłałem PW

@Talzin: umknęło mi to, nowa ulica, dwa domy stoją, dwa się budują, temat do ogarnięcia :)

@ziomalesko: to obrzeża wsi, chyba plan tego nie obejmuje, sąsiad sobie nowoczesny dom z płaskim dachem tam stawia, a większość to własnie dwu spadowe :) ale masz rację, muszę lecieć @ gmina.

Wstyd się przyznać, ale "współczynnik maksymalnej powierzchni zabudowy " - nie miałem pojęcia, że może
ravau - @htsz: projekt 'typowy' - wysłałem PW

@Talzin: umknęło mi to, nowa ulica, ...

źródło: comment_4ZjLINprdwGoymvMIqRANbQQQGWbJxaf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ravau: jeśli chodzi o tę max. powierzchnię zabudowy to w gminie z automatu raczej Ci nie powiedzą ile dla Twojej działki będzie wynosić(chyba że jest plan to jest w nim określona). Jest ona wyliczana (często przyjmowana jakoś ogólnie np do 20-30% powierzchni działki - zależy od dokładności urzędników) podczas analizy sporządzanej przez urbanistę, na podstawie tego co jest w sąsiedztwie:) z dachami raczej nigdy nie ma problemu, zwłaszcza dwuspadowymi

Powodzenia mirku
  • Odpowiedz
@Greg90: no właśnie zorientowałem się po wypowiedzi ziomalesko... Ja liczę około 155m bruku, dom 11x9 i garaż 7x5, to daje ~280 więc mam nadzieję, że się okaże iż 30% :/
  • Odpowiedz