Wpis z mikrobloga

#werdicontent @pani_doktor_od_arszeniku @danlenoir

Jako, że mnie proszono zamieszczam listę ważnych dla mnie osobiście tekstów.

Miało być z jakimś konkretnym opisem ale chyba nie mam weny ani czasu ostatnio, więc póki co polecam pogooglować. Na pewno chciałbym to wszystko lepiej opisać i może dodać kilka pozycji w przyszłości ale nie wiem kiedy do tego dojdzie.

Krótkie formy (eseje, artykuły)
Ostatni Mesjasz - Peter Wessel Zapffe (jeśli miałbym wybrać z całej tej listy jedną pozycję, byłby to zdecydowanie Ostatni Mesjasz, esej w którym autor przelał na papier wszystkie myśli które piętrzyły mi się w głowie od dzieciństwa, zwięzłe i genialne)

Filozofia odrzucenia - wokół myśli Ciorana - Janina Filek (świetne ujęcie geniuszu rumuńskiego myśliciela i filozofii którą najbardziej szanuję bo filozofii którą się przeżywa całym sobą, filozofii która nie jest tylko suchym tekstem akademika zamkniętego w uniwersyteckiej wieży, jeśli ktoś chce przeczytać to mogę podlinkować)

Książki:
Pokolenie X - Douglas Coupland (mimo, że osadzona w Ameryce mimo, że jestem z młodszej generacji (Y) to widziałem dużo podobieństw między sobą a bohaterami tej książki, no a kto nie chciałby poczytać czegoś o grupce młodych ludzi z podobnymi problemami i sytuacją życiową a może lepiej by powiedzieć sytuacją egzystencjalną, duchową)

Sunset limited - Cormac McCarthy

Księga niepokoju - Fernando Pessoa

Spisek przeciwko ludzkiej rasie - Thomas Ligotti

Zaprzeczanie śmierci - Ernest Becker

O starzeniu się: Bunt i rezygnacja. Podnieść na siebie rękę: Dyskurs o dobrowolnej śmierci- Jean Améry

Podróż do kresu nocy - Celine (powiedziałbym, że to przede wszystkim książeczka o ludziach których autor spotkał na swojej drodze życiowej, dość gorzka)

Wokół nihilizmu - zbiór tekstów różnych autorów

Muttavali - Ireneusz Kania (zbiór tekstów starobuddyjskich)
  • 3