Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirków z tagów: #bieganie #biegajzwykopem #kardiologia #zdrowie #chudnijzwykopem

Biegałam sobie przez 2 miesiące w ubiegłe wakacje, jednak zawsze jak chciałam przekroczyć dystans około 4km pojawiał się duży ból w klatce piersiowej, uczucie rozsadzającej się głowy i mrowienie rąk. Często też kaszel po jakimś czasie.
Dziś po długiej przerwie (w międzyczasie usunięcie pęcherzyka żółciowego) pobiegałam przez 2 km, weszłam do mieszkania i te same dolegliwości. Czy takie objawy przy bieganiu są normalne?

W komentarzu dodam jeszcze analizę składu ciała, może coś pomoże
  • 21
  • Odpowiedz
@anonimowa: To jest to co się określa mianem "wypluwanie płuc" po bieganiu. Może po prostu próbujesz zrobić więcej niż wydolnościowo jesteś w stanie zdzierżyć na danym etapie. Ale to tylko takie gdybanie. Dokładnie sprawdzą to badania.
  • Odpowiedz
@anonimowa: Do lekarza - nietypowe objawy, trzeba zasięgnąć opinii eksperta. Co do kaszlu po biegu może odzywać się astma właśnie ale ja ekspertem nie jestem. Ale jak Ci lekarz zapisze salbutamol w tabletkach na astmę to zrzucisz kilka kilogramów tłuszczu przy okazji, dokładnie to biorą norweskie biegaczki narciarskie
  • Odpowiedz
@anonimowa:

Jestem ciekawy jak długo ten mit bieganie/ dłuższe bieganie = chudnięcie. Serio po sensownym treningu na siłowni idzie spalić więcej kalorii niż po zrobieniu 10/20 km
  • Odpowiedz
@acetanilid: Nikt mi nie powie, że bieganie to najlepsze co jest dla odchudzania. A jak tu widzę dłużej i lepiej = szybsze chudnięcie to chyba na tym nie polega co nie?
  • Odpowiedz
@gokish: nie, ja tylko mówię, że bieganie spala ogrom kalorii (dużo więcej niż siłownia), a jak ktoś to robi z głową (zaczyna od marszo biegów) to idzie pięknie schudnąć
  • Odpowiedz