Wpis z mikrobloga

#pomagajzwykopem #kroliki #krolik #stowarzyszeniepomocykrolikom

Hej Mirki, od niedawna pracuje jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Pomocy Królikom i widzę, że problem bezdomności królików jest na prawdę spory - a przecież to takie fajne #smiesznypiesek :D

Od początku roku wyadoptowaliśmy 27 królików, co daje średnio jedną adopcję co 3 dni. Każdy królik był badany, większość leczona, każdy dorosły i zdrowy - kastrowany. To wymaga czasu... i środków.Stowarzyszenie Pomocy Królikom jest organizacją utrzymującą się WYŁĄCZNIE z darowizn. Nie ma fundatorów, nie ma dotacji z gminy, nie ma innych magicznie zdobywanych pieniędzy.

Dlatego proszę was o pomoc, chociaż o wsparcie symboliczną złotówką, a jak nie to chociaż o wykopanie znaleziska, żeby więcej osób mogło o tym usłyszeć! Wielkie dzięki! A jak się zbiórka uda to zrobie jakieś #rozdajo królikowych fantów na mirko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Link do zbiórki na pomagaj.pl

Link do znaleziska
Sheta - #pomagajzwykopem #kroliki #krolik #stowarzyszeniepomocykrolikom

Hej Mirki,...

źródło: comment_VbDXc9ZxWXRfc59zWcYAWBA2htoiRUc4.jpg

Pobierz
  • 26
@Harmideron osobiście też królika mieć nie mogę, bo mam hiperaktywnego psa.. Ale koleżanka ma w domu 3 króliki i 2 koty i wszystkie sobie razem latają po domu xD

@Bazingaqq królikom zawsze mało jedzenia! :D a co ciekawe ich diete powinna się w 90% opierać tylko na sianie - granulat do życia im potrzebny nie jest
@Sheta: Granulat zapewnia odpowiednią kwasowość organizmu w przypadku gdy królik nie dostaje do jedzenia tego co ma w naturze. Królik na samym sianie to bardzo smutny królik, w zasadzie one jedzą wszystko co roślinne (z burakami ćwikłowymi ostrożnie bo potrafią się pochorować po nich), z takich typowych warzyw to chyba tylko dynią, cukinią i ogórkami nie karmiłem. Za to bardzo lubią mlecz, wszelką koniczynę, teraz na wiosnę warto dać pędy wierzby
@Sheta: obserwuję Waszą organizację od dawna. Nawet mam adoptowanego jednego królika, ale poprzez Fundację Królewską. Życzę powodzenia w zbiórce, bo koszty leczenia i opieki nad królikami są olbrzymie, a problem bezdomności jest duży
@Sheta: moj hiperaktywny pies bardzo dobrze opiekuje się królikami :) i pilnuje żeby nie właziły gdzie nie mogą. Psiur ma zajęcie, ja święty spokój i gitara :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sheta: chciałem adopotować krolika i po tym co mi ta babka zaczeła gadac na to jak mam sie nim opiekować,co robic pomimo tego,ze miałem juz innego krolika to stwierdzilem,że jade do zoologicznego i kupuje. I tak sobie już zyje z 4 lata moj król.
@mamajasia12: niestety trzeba tak gadać i uprzedzać, bo potem się okazuje że jednak nie i ktoś zwraca zaadoptowanego królika - a bo się okazało że kable gryzie, a bo bobczy, a bo nie daje się cały czas głaskać, a bo gryzie.. powodów jest wiele. To jest zwierze a nie zabawka - a finansowanie sklepów zoologicznych to bardzo złe wyjście już lepiej z hodowli kupić królika jak się adoptować nie chce.
@Sheta: Kiedys kolezanka z powodu wyprowadzki nie miala co zrobic z krolikami. Byly dosyc spasione i nie robily nic poza zarciem i spaniem. Poza tym dosyc czeste sprzatanie i niesamowity smròd. Wystawilismy go wiec w necie, na norweskim odpowiedniku allegro. Nastepnego dnia zglosila sie po niego azjatka. Po krotkiej rozmowie powiedziala, ze nie potrzebuje klatki, co bylo nam na reke, bo klatke zawsze mozna sprzedac. Kiedy wyjezdza z krolikami