Wpis z mikrobloga

@Abaddon_Profanator: Naprawdę trudno powiedzieć. W zeszłym tygodniu był raport, który stwierdzał że niewielka większość jest za dyrektywą. Ale to było jeszcze przed sobotnimi protestami. Jednak prasa i lobbyści też nie próżnują.

Z Polski większość posłów jest z PiS (które jest przeciwne dyrektywie) i z PO (przeciw art. 13(17), jeśli im wierzyć). SLD i inni też raczej przeciw. Jednak najwięcej posłów mają Francja i Niemcy, a u nich raczej się popiera
  • Odpowiedz
@xniorvox: Z tym że PO chce usunąć 13 jest coś na rzeczy bo Hołdys jedzie na Boniego i platforme na twitterze. Jeśli chodzi o Niemcy CDU + Truepel w najostrzejszym brzmieniu, SPD przeciwko 13 ale resztę chcą przyjąć. Francja jest tu najgorsza... Naprawdę ciężko to wyrokować.
  • Odpowiedz
Z tym że PO chce usunąć 13 jest coś na rzeczy bo Hołdys jedzie na Boniego i platforme na twitterze.


@xz510: Logiczne. ZAiKS i inne ozz-y są głównymi zainteresowanymi wprowadzeniem artykułu 13. Korporacje medialne natomiast najbardziej interesuje artykuł 11.
H***ys się widać wnerwił, bo PO popierała to cholerstwo, ale teraz się z tego wycofuje i pozostaje tylko przy 11.

Jeśli chodzi o Niemcy to tylko CDU + Truepel w
  • Odpowiedz
@xniorvox: Wiem że ich jest większość dlatego usunąłem "tylko" przy edycji, tak to jest jak się pisze na szybko. We Włoszech zrobiło się dość gorąco bo się tamtejsza wikipedia wyłączyła na znak protestu, linie telefoniczne podobno płoną. Co do UK to pewnie ukip przeciwko, co do reszty to nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@xniorvox A ile trzeba % żeby głosowanie zostało wstrzymane/odrzucone/artykuły do poprawek, jest w ogóle taka możliwość? Nie znam się, ale wcześniej dużo się slyszało, że mogą sobie odrzucać, ale i tak będzie tyle razy zmieniane, że w końcu w jakiejś formie przejdzie.
  • Odpowiedz
@kammel19: Też się dokładnie nie orientuję. Wiem, że jest możliwość zmian, chociaż nie praktykuje się tego i na początku nawet biuro prasowe Europarlamentu pisało, że po negocjacjach można tylko odrzucić całość albo całość przyjąć, dopiero potem sprawdzili i się z tego wycofali.
No i jeśli przejdzie, to też jest bardzo istotne w jakiej formie. Będzie trzeba śledzić głosowanie.
  • Odpowiedz
@Abaddon_Profanator: Na pledge2019 jest ~133 europosłów przeciwko dyrektywie. Do tego na jednym twitterze wyczytałem ze przeciwko moze byc nawet 360 europosłów (bazując na poprzednich głosowaniach i tych którzy zmienili zdanie). Będzie ciasno.
  • Odpowiedz
@xz510: Obawiam się tylko jednej rzeczy. Dzisiaj wieczorem organizowana jest "kolacja" dla MEP'sów. Co jeśli niektórzy troche popłyną i nie przyjdą jutro LUB co jeśli namówi się ich przy dobrej atmosferze na to by głosowali za? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Veezen: Takie coś w ogóle nie powinno mieć miejsca od tego trzeba zacząć. Jawna korupcja pod płaszczykiem "kolacji" ale w tym europejskim tworze to już powoli nic mnie nie dziwi.
  • Odpowiedz
@xz510: Mam podobne zdanie. Może niektórym to otworzy oczy, przecież byle jakich ludzi tam do EP nie biorą raczej.
A może kolacja jest organizowana bo wiedzą że przegrywają i sięgają takich a nie innych kroków? Jeden z czołowych polityków niemieckich niepamiętam kto, który jest za, oznajmił w wywiadzie że ma ogromne obawy że to nie przejdzie i że będzie trzeba rozpocząć wszystko od nowa.
  • Odpowiedz