Wpis z mikrobloga

@kodul5827: szukaj mat wygłuszających APP, Boll, Bitmat, Dynamat itd. Dobrze oczyść powierzchnię i porządnie przyklej. Opalarka może być przydatna do modelowania mat (są dość twarde).
  • Odpowiedz
@kodul5827: Matą alubutylową, można dodać jeszcze CTK/ STP topowi producenci, nie potrzebujesz opalarki, wystarczy rolka tapicerska.
Dużo zależy od drzwi możesz robić 1 ściankę, lub zamkniętą komorę wtedy potrzebujesz 2x powierzchnię drzwi.
Aby tapicerka nie rezonowała dajesz na nią piankę kauczukowa, nie chłonie wody i dobrze tłumi
  • Odpowiedz
@kodul5827: mata butylowa ma zmniejszyć rezonanse, nie potrzeba opalarki, która jest niezbędna do bitumicznych mat. Tych nie polecam, niewiele taniej a masa #!$%@? i różnie tłumi zależnie od temperatury.
Maty butylowe daj na blachę drzwi i po montażu głośników zakryj wszystkie otwory technologiczne, które były wcześniej przykryte tą folią. Uzyskasz wtedy szczelną komorę, lepiej będzie grało.
Pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością, wcale dużo mat nie da zajebistego efektu, a zawiasu
  • Odpowiedz
@kodul5827: wygłuszałem drzwi w 2 autach, w jednym wydałem ponad 300zł na maty butylowe a w drugim kupiłem rolkę papy dekarskiej 30cm/10m, efekt ten sam ale taniej o 200zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz