Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeXteR25: jak czytałem te nagłówki to od razu mi nie pasowało.
Nie powiedziano prawdy ale możliwe że z przyczyny innej niż celowa manipulacja. Myślę że ważny był news, byle by był szybko. A dokładnego czynu media nie znały więc i nie podały.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Unik4t: Czyli manipulacja i podawanie nieprawdziwej informacji z takich pobudek jak podałeś jest ok? Moim zdaniem każde z tych źródeł powinno jak najszybciej wystosować sprostowanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DeXteR25: a TVP prostuje sprostowania do ciągłych manipulacji? Nikt nie wystosuje sprostowania bo nie. Tak wyglądają media. Każde. Wszyscy musieli szybko podać informacje bo był to gorący temat, a że wtedy sami niewiele wiedzieli. ¯\_(ツ)_/¯
Tylko tyle i aż tyle.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeXteR25: i nie, nie popieram takiego podawania ludziom informacji. Brak weryfikacji doniesień, click bajty. To powinna być domena pudełka a nie serwisu z informacjami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xtsdmod: Bardzo prosta. Uzasadnione podejrzenie popełnienie czynu zabronionego art. 288 kk lub 143 kw.
Samo zatrzymanie osoby nieletniej to art. 32g uopwsn.
Ale jeśli chcemy podsumować konkretnie ten przypadek to na podstawie zebranych informacji z mediów nie doszło do zatrzymania tych osób (zatrzymanie to czynność procesowa) zostały doprowadzone do jednostki celem wyjaśnienia i zwolnione po zastosowaniu pouczenia na podstawie art. 41kw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xtsdmod: Osoby nie zostały zatrzymane. Ale jeśli chodzi o same przesłanki (a nie podstawy prawne o których napisałem wyżej) to oczywiście masz rację. Mogła być jeszcze obawa ucieczki.