Wpis z mikrobloga

Mirki mam zamiar kupić pierwszą zmywarkę (pod zabudowę, 45cm). Może ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę?
Mam jedną na oku ale nie jestem do końca pewny bo jest tego od cholery i jeszcze więcej i weź tu wybierz i nie żałuj ;)
Czy osobny kosz na sztućce to podstawa czy nie jest to niezbędne? bo czasem bez tego kosza jest nawet z 500zł taniej.
Taką mam na oku chociaż szczerze powiedziawszy to chciałem wydać mnie,j tak z 1500zł.. Może moglby ktoś coś polecić?

#zmywarka #zmywarki #agd #kiciochpyta #bosch #pytanie #pomocy
  • 8
  • Odpowiedz
Czy osobny kosz na sztućce to podstawa czy nie jest to niezbędne? bo czasem bez tego kosza jest nawet z 500zł taniej.


@voorhees: ale masz na myśli że bez kosza ale z szufladą?

I tak jak @ffurbo pisze - jeśli tylko masz miejsce to bierz 60cm
  • Odpowiedz
@voorhees: 1. Dodatkowa szuflada na sztućce to podstawa. Zajmuje dużo mniej miejsca niż osobny kosz wkładany między talerze. Wygoda wkładania/wyjmowania sztućców też jest znacznie większa (przez 8 lat miałem osobny kosz, teraz od roku dodatkową szufladę).
2. Szerokość zależy od osobistych wymagań. Ja mam 45cm i na codzień w zupełności mi wystarcza. Bez problemu mieszczę w niej kilka kompletów talerzy, trochę szklanek, sztućców i np. niewielką patelnię + garnek. Jedynie po
  • Odpowiedz
@ffurbo:
@animuss: sorry miałem na myśli tą dodatkowa szufladę na sztućce a nie żaden kosz. w mojej kuchni inna opcja niz 45cm nie wchodzi w grę..
@vegeciak: dzięki wielkie za wyczerpanie tematu:) naprawde rozjasniles mi w głowie, teraz wiem na co w dużej mierze zwrócić uwagę. ta zmywarka która wrzucilem w linku zdaje się, że spełniałaby wszystkie wymagania ale chyba będę szukał jeszcze czegoś ciut tańszego;)
a co do
  • Odpowiedz
ta zmywarka która wrzucilem w linku zdaje się, że spełniałaby wszystkie wymagania


@voorhees: Po szybkim sprawdzeniu wydaje mi się, że tak. Z funkcji "na prawo od wyświetlacza" brakuje mi w niej tylko opcji "ekstra natrysku" na dolny kosz, ale to już mniej istotny "bajer". Ważne, że ma "ekstra suszenie", które przydaje się znacznie częściej (fajnie mieć opcję dosuszenia naczyń, jeśli efekty "standardowego" suszenia nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące). Połączenie dodatkowego suszenia
  • Odpowiedz
@voorhees:

Jeszcze w kwestii "dosuszenia" o którym wspomniałem, żeby nie wprowadzać w błąd. Nie działa to tak, że jak otworzysz zmywarkę, będziesz niezadowolony i możesz jeszcze dosuszyć naczynia. Po prostu jak po 1-2 zmywaniach zauważysz, że standardowe suszenie jest niewystarczające, to przy kolejnych zaczniesz włączać dodatkową funkcję. Ja korzystam z tabletek + płynu nabłyszczającego i z efektów suszenia jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
@vegeciak: dzieki wielkie za fachową pomoc, teraz chyba juz wiem wszystko ;)
co do tego siemensa to ciekawa propozycja jednak mimo wszystko zastanawiamy się z #rozowypasek czy nie dołożyć już tych kilku stówek do tego boscha i mieć te kilka bajerów więcej, nie chcemy potem żałować:) szkoda tylko, że nie ma tego ekstra natrysku no ale rozumiem, że za tą cenę nie można mieć wszystkiego..
Co do głośności to jednak jest
  • Odpowiedz
@voorhees: Nie ma za co :)

Co do porównania tych konkretnych modeli Bosch/Siemens... Jeśli chodzi o same "bajery", to moim zdaniem Siemens wypada nieco lepiej (zamiast 4-godzinnego programu cichego ma "strefę intensywną/ekstra natrysk") i gdyby tylko o nie chodziło, to nie zastanawiałbym się zbyt długo tylko z tych dwóch zmywarek wybrał Siemensa.

Natomiast tak jak słusznie zauważyłeś, Bosch jest cichszy nie tylko w programie cichym (z którego z uwagi na ekstremalnie
  • Odpowiedz