Wpis z mikrobloga

#komputery #hardware #nvidia #rtx2060 #kiciochpyta

Zacząłem powoli aktualizować swojego staruszka i zrobiłem to od dupy strony - karty graficznej :D.

Win7 64
CPU: i5-4570 (lekkie OC na 3.4)
RAM: 8 GB DDR3
MOBO: Asus Z97-P
PSU: 550w bronze+

Dokupione: GPU: RTX 2060 Asus Dual

Do tej pory wszystko było słabe ale stabilne, wczoraj wymieniłem wspomniane GPU i zaczyna się lekko sypać. Stesowanie CPU mogę ciągnąć w nieskończoność i jest ok, FurMark na GPU i po max kilku minutach crahse (bez bluescreenów, artefakty na monitorze), to samo w grach ( #overwatch #anthem). Dodatkowo cewki ewidentnie piszczą jak #!$%@? od samego początku.

Pytania, zanim podejmę dalsze akcje:

Czy windows 10 coś zmieni?
Czy architektura CPU+MOBO jest już za stara?
Pechowa sztuka?
Zasilacz z czarnej listy?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
  • 12
@Kosteekk
@struga ehh myślałem że po tylu latach zaczynam już mieć paranoję trzymając się siódemki, ale widzę że niezależnie od tempa zmian w komputerach, starych systemów trzeba się trzymac jak najdłużej ( _)
@blacktyg3r: Podaj screeny z event viewera jakie sie pojawily kiedy crash wystapil. Sprawdzales temperatury samego gpu jak i vram? Dla testu mozesz ustawic wiatraki na 100% i odpalic gre, zobaczyc czy problem wystapi ponownie. Pozniej mozesz dodatkowo zmniejszyc napiecie na gpu albo zrobic undercloocking - niezaleznie od skutku karta bedzie do wymiany. Ostatnia opcja, ktora zostanie to poproszenie kogos aby sprawdzil karte na swoim sprzecie (najlepiej lepszy zasilacz) i ewentualne wykonanie
@funk: wielkie dzięki za zaangażowanie, postaram się dziś do wieczora zebrać jak najwięcej "danych" i będę jutro reagował, myślę że cewki już same w sobie są powodem do wzięcia udziału w loterii 2 raz ; ).

Jeszcze raz podziękował, w razie wątpliwości dam znać.