Wpis z mikrobloga

Myjnia do której oddaje auto do mycia ręcznego poleciła mi odetkanie i oczyszczenie ceramiki jaką mam na aucie (Ceramic Pro Light). Mówią że jakoś chemicznie zdeironizują lakier, wyglinkują, a później będą mogli położyć lekki wosk.
Zastanawiam się jednak czy z powłokami tak się robi? Nie słyszałem o glinkowaniu ceramiki. Jednak rzeczywiście widać troche śladów smoły i innych zanieczyszczeń na lakierze po dokładnym myciu ręcznym.

Uważacie że te zabiegi będą git i nie zniszczą powłoki? Obecnie ma ona 2 lata i jeszcze jako tako działa. O coś ewentualnie się dopytać?

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody #motoryzacja
  • 5
@Kalak: Powłoka na lakierze przyjmuje zanieczyszczenia, a to prowadzi do jej "zapchania". Przez to może tracić swoje właściwości hydrofobowe.

Żeby je przywrócić i po prostu dobrze umyć samochód jak najbardziej stosuje się dekontaminację chemiczną. Mam tu na myśli pozbycie się zanieczyszczeń smolistych, metalicznych, owadów jeśli są, oraz kamienia. I do tych różnych zanieczyszczeń jest różna chemia stosowana.

Natomiast stosowanie glinki nie jest na powłoce potrzebne ponieważ cała reszta chemii powinna na
  • 0
@UmrzecZmilosci: Auto myją całkiem dobrze za 30 zł. Chemia ADBL, rękawice work stuff, mycie na 2 wiadra. Ale z tą konserwacją u nich się zastanowie.

@Czysta-Bryka_pl: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zapytam się ich w takim razie jaką chemią by to odetkali. Co powinni odpowiedzieć aby móc im w miare zaufać? Oczywiście jeśli nie będą się upierali przy glinkowaniu.
@Kalak: Podstawą jest chemia kwaśna jak wspomniał @UmrzecZmilosci ponieważ powłoki najbardziej się zatykają osadami z twardej wody/wody opadowej. Ale dekontaminacja innych zanieczyszczeń też jest wskazana bo przecież syf na drodze jest różny ;)

Zapytaj ich w jakim celu to glinkowanie i czy nie boją się, że wyjdą mikroryski. Jak powiedzą "Paaanie my to glinkujemy zawsze i nic się nie dzieje to będziesz wiedział, że jeszcze mają się czego uczyć. Prawda jest