Wpis z mikrobloga

#amiga #amiga500 #gotek
Jestem właśnie w trakcie ustawiania goteka w A500 na kablu, z boot selectorem no i nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zworka ma być ustawiona na DS0 i tak jest ale za kij nie wiem do czego służą te kable przy zworce - żółty i zielony. Na żadnym przykładzie w necie ich nie ma.

Kiedy gotek jest podłączony na disc drive, boot selector ustawiony na wewnętrzną stacje to ona nie startuje a po odłączeniu goteka z DD dyskietki ładują się normalnie. Ktoś wie co z tym zrobić albo wskazać jakieś rozwiązanie na necie? Szukam ale póki co niewiele widać.
Gotek działał normalnie jak był podłączony kiedyś zamiast oryginalnej stacji.
Pobierz jos - #amiga #amiga500 #gotek
Jestem właśnie w trakcie ustawiania goteka w A500 na k...
źródło: comment_UZI2yQlY78n3LQrpXBnIAmPLeaE5pO0E.jpg
  • 7
@jos: ja co prawda goteka montowałem normalnie jako DF0, ale też mi nie zadziałał za pierwszym razem, wystarczyło taśmę sygnałową (ta biała z jednym czerwonym paskiem) odwrócić do góry nogami i zadziałało :)
Cała nauka informatyki, gdzie zawsze powtarzali, że czerwony pasek na taśmie sygnałowej zawsze ma być od strony zasilania poszedł w las :P

jeszcze jedna sprawa - na kablu sygnałowym masz w "kokardkę" (kilka żył odwrócona)
@Sulikczek: Mi gotek na df0, w miejscu wewnętrznej stacji działa normalnie, nawet podłączyłem jeszcze raz, żeby się upewnić.
W którym miejscu w kokardkę?
@tank_driver: ok, czyli to nadal niczego nie zmienia w moim problemie.
Zaczynam podejrzewać, że coś nie tak z zasilaniem jest z kabla z DD.
@bergers: A kto by tam patrzył z tylu :D
A dzień dobry! Już od jakiegoś czasu jestem na PPA.

Jak ktoś kiedyś trafi na ten wątek z podobnym problemem to napiszę, że problem już rozwiązany:

wtyczka jest szersza niż port i należało ją włożyć z lekkim przesunięciem w prawo - i wtedy zaskoczyło tak jak powinno.