Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, bo mnie już w US pogubili kompletnie...

Składałem wniosek o VAT-R, kazali poprawić adres siedziby na adres zamieszkania, w sumie racja, mój błąd. Ale proszą o prawo do użytkowania lokalu i ja rozumiem, że jednak chodzi o prawo użytkowania siedziby, bo przecież nie pracuję gdzie mieszkam, tylko gdzie mam siedzibę. Czy jak to działa?

(tak, wiem, mogę zadzwonić, ale może ktoś tutaj wie i będzie sprawniej ( ͡ ͜ʖ ͡))
#vatr #jdg #podatki #vat
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@goldenguti: tzn. to wiem. I adres siedziby mam w domu rodzinnym, to się załatwi. Ale w US na VAT R mi kazali wpisać adres gdzie mieszkam (wynajem) i teraz się zastanawiam o które prawo do użytkowania im chodzi, czy o to do siedziby czy do mieszkania gdzie sobie śpię :D
@DarkAlchemy jeżeli adres siedziby masz w domu rodzinnym to potrzebujesz zgody rodziców (jeżeli tam mieszkają też) na prowadzenie działalności. Dosłownie muszą wypisać karteczkę "zgadzamy się na prowadzenie działalności gospodarczej w naszym domu, adres, przez naszego syna DarkAlchemy. Na dole podpisy, pesele, nr i seria dowodu no i data.
@DarkAlchemy: Siedziby. Potem do tej siedziby przyjadą z kontrolą. Przynajmniej u mnie byli w siedzibie, ale nie sądzę żeby to się mogło różnić :)
Adres zamieszkania ich pewnie interesuje tylko dlatego, że rozliczasz się z US właściwym dla miejsca zamieszkania, nieważne gdzie masz siedzibę firmy.