Wpis z mikrobloga

Mircy z #motomirko #motocykle potrzebuję waszej opinii. Dojrzałem chyba do tego żeby kupić sobie w tym sezonie kask szczękowy bo to jednak wygoda i w mieście i poza, zwłaszcza dla okularnika, a wiadomo wygoda > wszystko inne. Zacząłem szukać po internetach i nie wiem co myśleć, w testach niby super wypada Schuberth C4, ale opinie motocyklistów często nie zostawiają na nich suchej nitki... może bym i wydał > 2000 zł gdyby było warto, ale jeśli mam się rozczarować to zdecydowanie nope. Już chyba wolę iść do 4bikera po Duke II (590 zł w promocji) i mieć jakość adekwatną do ceny.

Polecicie coś z własnego doświadczenia? Jeżdżę prawie-nakedem (mikro owiewka) więc fajnie gdyby wiatr w nim nie urywał głowy, mile widziana też w miarę niska masa (wiem że szczękowce ogólnie są ciężkie, ale jednak preferowałbym coś bliżej 1.5 niż 1.7 kg).
  • 10
@Owlosiaty-Dzik: ja używam Shoei Qwest i noszę okulary. Najlepiej zrób rundkę po sklepach i poprzymierzaj różne kaski i zobacz jak Ci leżą na głowie i przede wszystkim czy nie cisną w okularach. Jestem mega zadowolony z Shoei, kask jest bardzo cichy, wiec mogę polecić. O Schubercie też słyszałem bardzo dobre opinie ale osobiście nie używałem.
@Owlosiaty-Dzik ja ostatnio latam za kaskiem sportowym. Powiem ci szczerze że opinie ludzi są do dupy... Przykładowo kask Shark Race-R Pro Carbon , na papierze zajebisty, tani, no mega. Zakładam na łeb i wygodny i w ogóle ALE nie da się w nim szybki otworzyć w rękawicy (°° . Dlatego idź do sklepów i sprawdź czy ci to w ogóle odpowiada.
@Uber_PRO: akurat testy sharpa dla mnie nie są jakimś wyznacznikiem bezpieczeństwa i nie wiem czemu wszyscy tak na nich polegają. Skorupa to skorupa i jak ktoś myśli że jego kask z abs albo termoplastu bije na głowe kaski z włókna szklanego to coś jest nie tak. Coś we mnie pękło jak porównałem pierwszego lepszego LS2 z Arai'em i wg. Sharpa to jest ten sam poziom bezpieczeństwa.

Ale fakt, caberg robi fajne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Owlosiaty-Dzik: Schuberth C3 Pro jest nadal w sprzedaży. Wyhaczysz go za bardzo dobra cene w okolicy 2k. Oczywiście nówkę. C4 jest beznadziejny, poprawili to w C4 Pro, ale ta cena... Polecam C3 Pro, jest na okrągłe głowy idealny (patrząc z góry). C4 jest na jajka.
C4 jest beznadziejny, poprawili to w C4 Pro, ale ta cena


@barty: a co takiego się zmieniło w C4 Pro, albo może inaczej - czemu C4 jest beznadziejny? Kupiłem C4 kilka miesięcy po premierze (zmiana z C3) i jak tylko wyszło C4 Pro to pożyczyłem je na testy. Poza tym, że wyściółka jest inna (nie wiem czy lepsza, inna), mikrofon jest w innym miejscu (rzeczywiście mniejsze szumy przy rozmowie podczas jazdy)