Wpis z mikrobloga

Jednym z moich największych marzeń jako gracza jest kontynuacja (albo chociaż jakiś remake) jednej z moich ulubionych gier z młodości - serii Etherlords.
Jeśli ktoś nie kojarzy, było to niesamowicie klimatyczne połączenie strategii turowej a'la Heroes 3, rpga i karcianki w stylu MtG.
Była to jedna z moich pierwszych gier i swego czasu niesamowicie mnie wciągnęła. Pierwsza część była dołączona do Clicka!, drugą kupiłem praktycznie od razu po premierze.

Mój żal stał się tym większy kiedy zobaczyłem jakaś beznadziejną gierkę mobilną, wydaną jakiś czas temu z takim tytułem co raczej oznacza, że Nival praktycznie wrzucił tę markę do kosza.

A dziś, kiedy marka Heroes of Might and Magic również została porzucona przez tfu... Ubisoft, do tego karcianki za sprawą Heartstone, MtG Arena czy Gwent stają się popularnym gatunkiem powstała nisza, w którą - w mojej opinii - odświeżona marka Etherlords idealnie by się wpasowała.

A Wy znacie Etherlords? Jak wspominacie? Pogralibyście w nową część?

#gry #strategie #staregry #retrogaming
z.....n - Jednym z moich największych marzeń jako gracza jest kontynuacja (albo choci...

źródło: comment_uXgKtmy1mh1MEXH8NCmRNnsGSMtnd0Jn.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@zevran Do dziś wspominam. Dziwię się, że nikt nie kontynuował serii, ani nawet nie skopiował pomysłu. Na dysku wciąż mam soundtrack.
  • Odpowiedz
  • 0
@Whys Dokładnie, to chyba jedyna gra z takim ciekawym (i pasującym do siebie) mixem gatunkowym więc aż dziw bierze, że nikt się nie "zainspirował". Może kiedyś ;)
  • Odpowiedz