Wpis z mikrobloga

  • 1215
We wtorek oddałam karmę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie. Zrobiłam to w ramach #mirkowyzwanie.
Czy zrobiłabym to bez wyzwania?
Pewnie nawet bym o tym nie pomyślała. Ale mimo tego mam wielkie #czujedobrzeczlowiek. Nawet pomijając to, że te 30kg karmy to tak naprawdę nic.
Wtorek, 19.03, godziny popołudniowe
Razem z koleżanką i budżetem około 250zł wsiadłyśmy w samochód i podjechałyśmy do Makro w celu zakupu karmy. Wydałyśmy około 200zł na 23,5 kg karmy dla psów i 7,5kg karmy dla kotów wysterylizowanych.
Schronisko na Gilowej
Schronisko znajduje się blisko głównej drogi, dwie minuty drogi od linii tramwajowej (1). Mimo tego jest tam cicho, słychać tylko szczekanie psów. Sama droga dojazdowa to zwyczajna, ubita droga.
Na powitanie wyszła do nas pani, która razem z nami zabrała worki i otworzyła nam wejście do schroniska.
A ja zrozumiałam, jak niewiele przywiozłam.
Nie pytałam, ile było tam psów, ale zdecydowana większość boksów była zapełniona. Same psy stały spokojnie i patrzyły na nas, jedne skakały i chciały się bawić, inne po prostu dawały się oglądać.Niektóre były naprawdę piękne, kilkuletnie, inne już zbyt stare, żeby przychodzące tam rodziny na nie spojrzały.
Nie zostałyśmy długo, bo było nam ich zwyczajnie zbyt żal.
Na wakacje wrócimy i oddamy jeszcze więcej.
Reszta zdjęć w komentarzach.
#czestochowa
Artosh - We wtorek oddałam karmę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie...

źródło: comment_B3xZ4b4b7JG8m3Uh3QcBHsQxMyLs5WvG.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
@Artosh: Szanuję. Potrzeby są ogromne, a niestety nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Kilka lat temu odwiedziłem schronisko/azyl dla królików w Sopocie i w Toruniu i od tamtej pory zamawiam podarki przez sklepy internetowe, które współpracują z fundacjami. A że przy okazji zaadoptowałem uszy to inna historia :)
  • Odpowiedz
@Artosh: brawo za akcję, a ponieważ planujesz ją powtórzyć, to jako zawodowy kociarz polecam dwie marki: Smilla i Sanabelle. Cena za kilogram najwyżej minimalnie wyższa od Whiskasa, ale koty pochłaniają jej mniej, więc w najgorszym razie powinna być równie wydajna.
  • Odpowiedz
Brawo Mirabelko! Zapisujemy Twój login i za jakiś czas odezwiemy się z małym upominkiem w nagrodę za Twoją szlachetną postawę ()
  • Odpowiedz
@lonegamedev najlepiej kupować karmę wysokokaloryczna dobrej jakości, bo takiej najtańszej karmy to trzeba dac kilka razy więcej żeby zapełnić psi brzuszek. Do tego jest niezdrowa, jeden psiak zje i nic sie nie stanie, inny sie pochoruje.
  • Odpowiedz
Super akcja! Ja jakoś pod koniec zeszłego roku zorganizowałem zrzutkę i się uzbierało chyba 800-900zł na zakupy dla Wrocławskiego schroniska.

Aczkolwiek polecam skontaktować się wcześniej ze schroniskiem, bo nie wszystkie karmy są odpowiednie dla zwierząt. Te marketowe zazwyczaj są tak kiepskiej jakości, że szkoda to podawać zwierzakom. My zamawialiśmy w zooplus.pl

Poza tym, nie powinno się zwierzakom zmieniać karmy. Jak są karmione jakąś konkretną to powinny być tym karmione dalej. Tym bardziej
  • Odpowiedz
@Artosh: Super, ale nie kupuj do schroniska szajsu, oni zawsze prosza o dobra jakosciowo karme, bo to nie chodzi o to zeby psy jadly, tylko jadly odpowiednio. One nie mieszkaja w cieplym domku itd. Potrzebuje odpowiedniego pokarmu, a to co kupilas moze byc jako zapychacz a nie jako podstawowa karma.
  • Odpowiedz
@Perlo, @qra91: Potwierdzam, w tym budżecie można kupić podobną ilość dużo lepszej (pod względem składu) karmy przez internet (np. zooplus.pl) z transportem gratis (można zamówić na adres schroniska). Trzeba chwilę pogrzebać, bo rodzajów tego jest mnóstwo i zawsze się trafi inna promocja, ale to marketowe żarcie to zazwyczaj szajs. Poza tym super :)
  • Odpowiedz
@Artosh: Chwała Wam za to.

Ja od siebie dodam, że właśnie na schronisko w Czestochowie oddaję zawsze swój 1% podatku. Jeśli ktoś nie ma pomysłu gdzie oddać swój procent to polecam. :)
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Częstochowie
KRS 0000523832
  • Odpowiedz
@Artosh: Podpowiem Ci - może się przyda. Ja się zaprzyjaźniłam ze sklepem zoologicznym z sąsiedztwa i kiedy kupuję karmy dla schroniska zawsze dostaję spory rabat, a do tego dorzucają zawsze coś od siebie. Dużo lepszej jakości karmy kupuję w cenie lepszej niż te z selgrosa.
  • Odpowiedz
Z tego co wiem, to lepiej kupować najtańszą karmę, ale w dużej ilości - zamiast markową.


@lonegamedev: @Artosh: Nie chcę hejtować, bo lepiej żeby miały jeść cokolwiek niż nic, ale w schronisku w moim mieście wręcz mówią, że najtańszą karmę z sieciówek przyjmą niechętnie, bo jest słabej jakości (składnikowo to prawie same zboża, kilka procent mięsa), a psy mają po niej problemy żołądkowe (bo nie mają stałej karmy
  • Odpowiedz
@Chrzonszcz: Ta karma składników pochodzenia zwierzęcego ma kilka %. To i tak zmielone kości, ości, odpady po obróbce mięsa. Reszta to wypełniacze, zboża, ulepszacze.
Ale i tak lepiej dla psów, że dostają cokolwiek. Chociaż taka karma to syf.
  • Odpowiedz