Wpis z mikrobloga

Z 9x19 na 25 m wyciągam 85-92. Praktycznie 1-2 /10 strzałów ucieka mi w 5-7. Problemem jest na 95% zbyt powolne ściąganie języka spustowego. Ostatnia tarcza dla wglądu.

Postanowiłem, że przydałoby się coś w 22lr żeby wyrobić pewnego palca i wypluć lufą trochę pestek.

1. Do ćwiczenia pracy na języku spustowym lepiej wybrać rewolwer .22lr czy pistolet .22lr?
2. Budżet do 1400PLN / max. 1500PLN (jak sytuacja w Polsce z tłumikami się wyprostuje, to poszukam czegoś w większym budżecie tak, żeby cieszyło duszę i oko :) )
3. Na tą chwilę powoli się zwracam w kierunku wyboru High Standard. Dobry to wybór? Może coś innego w tym budżecie?
4. Na pewno nie chcę rękojeści anatomicznej.

Pomożecie?

#bron #strzelectwo
P.....0 - Z 9x19 na 25 m wyciągam 85-92. Praktycznie 1-2 /10 strzałów ucieka mi w 5-7...

źródło: comment_BR3UAyNjzzg8rwDyFmfgGens2at9H4w5.jpg

Pobierz
  • 21
@Puszczyk1990 Wolne ściąganie spustu to jest podstawa, przynajmniej na początku. Zbyt wolne ściąganie języka miało by wpływ jeśli trwało by kilkanaście sekund bo się ręka męczy. Ale też nie aż taki, bo aby na białe uciekało, to bym chyba musiał się męczyć ponad 20 sekund. Generalnie jeśli ściągam więcej niż te 8-10 sekund to przerywam sekwencję i składam się od nowa. Ja bym tu upatrywał błędu przenoszenia wzroku z muszki na cel
to bym chyba musiał się męczyć ponad 20 sekund


@krak: nigdy nie mierzyłem, ale obawiam się, że to ten przypadek :) Chęć trafienia w środek jest tak silna, że boję się zerwać. I to paradoksalnie prowadzi do takiego efektu :(
Ostra mucha, odrobinę mniej szczerbinka i pilnuję się żeby nie ostrzyć na tarczę.
@krak: polecisz jakiś domowy sposób, żeby pilnować nieprzenoszenia punktu trafienia? Ćwiczę w domu na wydrukowanej malutkiej tarczy, ale brakuje mi tu weryfikacji poprawności ćwiczenia "na żywo".