Wpis z mikrobloga

Od momentu jak zacząłem obserwować wpisy @dr_love, zdążyłem przetestować ok. 60 zapachów, 4 flakony zdobi szafkę. Wcześniej nic nie miałem do czynienia z perfumami i świadomym kupowaniem. Przygotowane mam do testów ok 100 odlewek, dzięki dogadaniu się z @Samadam (dzięki jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Przy takiej ilości mniej więcej mogę mówić, które grupy zapachowe lubię bardziej, które mniej. Chciałbym jednak pójść dalej. Zdarza mi się, że czytam składniki na fragrantice danych perfum, ale nie potrafię określić jak dany składnik pachnie. Dla przykładu: jak zobaczę jabłko czy taką wanilie - to w głowie mam ten zapach, bo na co dzień z nimi się mogę spotkać. Są jednak zapachy, których totalnie nie znam a z powodu innych składników nie mogę określić, która to jest nuta. Powołam się na przykład Serge Lutens Arabie, gdzie czytam. Syjamski Benzoes, Drzewo Sandałowe itp. W domu mam sandały i mam drzewko, ale nie sądzę bym po zmieszaniu tych "aromatów" uzyskał ten sam efekt Drzewa Sandałowego ( ͡º ͜ʖ͡º) Przechodzimy do sedna. Czy jest sposób na sprawdzenie jak poszczególne zapachy pachną, by pogłębić swoją wiedzę i mieć świadomość ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak by mógł określić, o tutaj czuję Fasolę Tonkę, tutaj Paczulę. Z góry przepraszam jeśli wołani, nie chcieli być wołani.

#perfumy
  • 10
@TomTailor100 najlepiej to poszukać na fragrantice różnych perfum w których jest pokazany ten składnik który chcesz poznać. Dobre do tego są artykuły z serii "best in show" bo tam są the best of danej nuty zapachowej. Możesz wtedy je porównać i "wyłuskać" tą jedną nutę która chcesz poznać :) jednen wątek w perfumach może być poprowadzony bardzo różnie także musisz próbować po prostu. Olejków zapachowych nie polecam bo one zazwyczaj nie pachną