Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy w doborze pada do PC. Wczoraj moja pociecha zdołała jakimś cudem uśmiercić starego dobrego pada od XB360 grając w DMC5 i dzisiaj coś bym musiał po pracy poszukać. Co wchodzi w grę (co dostanę na mieście od zaraz):
- XBOne + kabel USB
- Nintendo Switch Pro Bluetooth (kabelek USB-C <-> USB3 mam)
- Dualshock PS4 z kablem do PC
Z kontrolera od XB korzystałem długo i chwalę sobie ergonomię, nie miałem w rękach kontrolera od Nintendo, nie przemawia do mnie kontroler od PS4 (zawsze bolały mnie nadgarstki od grania na nim za czasów ps3 głównie przez ułożenie analogów) ale przeżyję bo myślę, że synowi to nie będzie przeszkadzało.
Jakieś sugestie co do wytrzymałości, budowy i kompatybilności? Niestety poza amazonem nie dostanę już pada od XB360 :(.

#gaming #kontroler #konsola #ps4 #xboxone #nintendoswitch #pcmasterrace
  • 31
@Cryolite: Jeżeli chcesz je łączyć po kablu (a nie bluetooth) to brałbym tego xboxowego, bo jest wygodny, gałki ma w dobrym miejscu i analogowe triggery. Przewaga przy nintendowym istnieje jak używasz bluetootha, bo ma długi czas działania (koło 25-30h na jednym ładowaniu) no i do xboxowego trzeba mieć swoje baterie lub kupić specjalny akumulator. Pro controller traci na tym, że ma cyfrowe triggery. A dualshocka nie polecam ze względu na słabe
@Admiral16: No właśnie o wytrzymałość głównie mi chodzi. Młody nie ma nawyku rzucania padem o ściany czy ziemię ale jak to dzieciak - wciska klawisze na siłę, analogi dostają też po dupie.
(zawsze bolały mnie nadgarstki od grania na nim za czasów ps3 głównie przez ułożenie analogów)


@Cryolite: ds4 jest imo dużo lepszy pod względem ergonomii od ds3, jakościowo też lepszy. U mnie wytrzymał parę upadków bez szwanku, a u znajomego-fifowca dużo częstsze i silniejsze upadki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego lekki i ma akumalatorek,
@Cryolite: Od XOne i będziesz miał w nowej wersji Bluetooth do użycia z jakimkolwiek sprzętem chcesz (nie musisz mieć żadnego specjalnego certyfikowanego adaptera, zwykły odbiornik Bluetooth na USB będzie działać). Nie musze mówić że działa wszystko natywnie z Win 10 i jakakolwiek gra od jakoś 2006 roku ma obsługe pada od XBoxa.

Pad od PS4 to też opcja, ściągasz DS4Windows i on emuluje pada jako pad od Windowsa i działa 10/10
@Cryolite: mam dual shocka 4, pro controllera do switcha i pada xbox one. ten ostatni do gier na PC jest absolutnie i bezapelacyjnie najlepszy. mam wersję wireless z odbiornikiem, ale po kablu można grać (np. jak nie masz baterii). plus steam natywnie obsługuje gry na nim.

@uhu8: jak można polecać pada od x360 w dobie gdzie pady do xbox one są dostępne? ( _)