Wpis z mikrobloga

Witam mirki z tagu #motoryzacja i #caraudio, Interesuje mnie wasze zdanie i oczekuje jakiejś porady. Chodzi mi o radio z androidem i panelem dotykowym do mojego auta. Chce takie radio wpakować do Renault Megane 2 Kombi. Wiem ze jedynie odpowiada radio 2DIN. Ale teraz pytanie jakie by podpasowało do tego auta zeby móc wpiąć wtyczki bez problemu albo jakie rozwiazanie na to? Nie chce jakiegos drogiego radia za 1k+. Widziałem znacznie tańsze ale widziałem też takie specjalnie pod megane 2 za prawie 2k. Jakieś porady? #renault #megane #caraudio
  • 4
@ant00l z tego co wiem - potrzebowałbyś przejściówki na ISO, bo pewnie renault ma jakiś swój standard kostek.
A żeby działało sterowanie z kierownicy, potrzebujesz radia, które to umie, a dodatkowo właśnie ta przejściówka musi mieć odpowiedni moduł (możesz szukać w necie hasłem Megane 2 ISO sterowanie z kierownicy) - dobrze by było zasięgnąć porady ludzi, którzy sprzedają te przejściówki, bo one chyba muszą być różnie przystosowane w zależności od producenta radia
@aksal89 zwykle radia z androidem potrafią wykryć rezystancje/napięcie na wejściu i przypisać sobie funkcję do tego lub mają możliwość zaprogramowania tego. Ale to takie za około 600 zł i więcej. Zgłębiałem temat tego jak szwagrowi odradzałem takie radio.