Wpis z mikrobloga

Potrzebuje na gwałt ( ͡° ͜ʖ ͡°) dużego kartonu. Ostatnio właściciel mieszkania, które wynajmuję kupił odkurzacz i ten karton jest ideolo. Myślicie, że mogę #!$%@?ć? A co jak się zepsuje i będzie chciał na gwarancję w kartonie wysłać, a ja powiem, że zgubiłam karton XDD
Karton ze sklepu odpada, bo potrzebuję czystego, mocnego. Wysyłam książki, więc musi być czysty, a nie chce mi się biegać po sklepach i szukać czystego kartonu.
Mogę #!$%@?ć? Przyjmą mu w razie czego na gwarancji odkurzacz bez orginalnego kartonu? XDD
#pytanie #kiciochpyta
  • 6
@konsumatumest:

Obowiązujące przepisy nie nakładają na kupującego obowiązku dostarczenia towaru do sprzedawcy w oryginalnym opakowaniu. Żądanie dostarczenia towaru w oryginalnym opakowaniu jest niezgodne z przepisami Kodeksu cywilnego. Natomiast w przypadku gwarancji żądanie dostarczenia towaru w opakowaniu jest dopuszczalne, jeśli postanowienie takie będzie zapisane w karcie gwarancyjnej.


https://wspolczesna.pl/reklamacja-a-brak-oryginalnego-pudelka-miejski-rzecznik-konsumentow-odpowiada-na-pytania/ar/9392872