Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KiiK6: textar, ate, trw. W sumie wszystko z co najmniej średniej półki daje rade.

Jak chcesz czyste to możesz celowac w ceramiczne ale nie używałem więc nie wiem jak się sprawują
@KiiK6: Prawda, kumpel założył tarcze Brembo które już fabrycznie były krzywe, nie chcieli przyjąć zwrotu bo oczywiście "błędny montaż, źle oczyszczona piasta" ale że nie dali odpowiedzi w terminie to musieli uznać wymianę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KiiK6: ja mam u siebie wiercone i nacinane. Na pewno są glosniejsze przy dłuższym hamowaniu. Nie miałem co prawda gładkich na tym aucie ale wg mnie różnica jeśli jest to znikoma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hpiotrekh: obecnie mam proste i nie narzekam na hamowanie, ale autem jeżdżę dopiero 4 miesiące, i nie wiem czy latem przy większych temperaturach nie będą się przegrzewać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KiiK6: przy temp jakie osiągają tarcze pora roku ma marginalne znaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wg mnie ładniejsze są nacinane więc pewnie znowu takie kupię jak te mi się skończą.
@KiiK6: Klocki ferrodo zdecydowanie na plus. z tarczami zaufałbym @gingers99. w A5 powinienys mieć w serii tarcze ok.340mm, więc powinny być wystarczające w tym samym rozmiarze. Polecałbym nawiercane z racji na wagę samochodu.

Mam A6 z tym samym silnikiem i seria dawała radę też ciepłe dni, aczkolwiek zawsze warto inwestować w heble.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hpiotrekh: miałem w bmw nacinane ate, piękne były :)

@nayakaz: na tył mam chyba 300, z przodu 320, ale szczerze mówiąc nie wiem na jakiej stronie to sprawdzić, możesz coś polecić?
@KiiK6: zwykłe tarcze zupełnie Ci wystarczą. Nawiercanych nie bierz, bo będą tylko głośniejsze, dziurki będą się zatykały i tyle z tego dobrego. Jak chcesz coś więcej niż gładkie, to weź nacinane. (ładniej też wyglądają).
Ale pamietaj, ze klocki będą bardziej pylić.

Ja u siebie miałem komplet tarcz brembo, teraz założyłem drugi komplet i zero problemów. Wręcz przeciwnie. W poprzednim aucie miałem ATE i po jednej wizycie na torze wydawały niemiłosierne dzwięki