Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sophisticated7: ok, a jakiś konkretny powód dla którego masz to na 2008 R2? To pełny serwer czy samo HyperV? 2008 R2 to pierwsze wydanie HyperV gdzie jeszcze ssalo dość mocno, sensowne duże zmiany od 2012/2016
@Koliat: Pełny serwer, kontroler domeny, file server, no wszystko co mozliwe. Zainstalowane mam na tym GLPI i OCS (jeszcze niezintegrowane) Chcemy przenisiec to na inny wolny serwer 2008R2, żeby ten obicazyc. Tak, wiem że to staroc, ale budzet nie pozwala na nowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sophisticated7: aż mnie coś zabolało jak to przeczytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie możesz po prostu skopiować dysku na drugi HyperV i tam stworzyć maszynkę z tym dyskiem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sophisticated7: konfiguracja snapow to trochę inna zabawa bo snap roznicuje do konkretnego dysku czyli w tym momencie starego pliku. Nie jestem pewien czy bezpiecznie da się przenieść vmke ze snapami. Konsolidacja nie wchodzi w grę?
@Koliat: Zalatwione, obejdzie sie bez snapshotow :).

Teraz pytanie, musze polaczyc z GLPI (na fizycznej mszynie jest) z baza ktora jest na Hyper V na Ubuntu. Wpisalem adres bazy, user, pass ale jest blad PHP Warning: mysqli::mysqli(): phpnetworkgetaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /var/www/html/glpi/inc/dbmysql.class.php at line 114
PHP Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/2002): phpnetworkgetaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /var/www/html/glpi/inc/dbmysql.class.php at line 114