Wpis z mikrobloga

Problem mam z #lte z #tmobile

Kupiłem se router, kupiłem dwie najmocniejsze antenty na rynku ATK-20 żeby ustawić je w formie MIMO.

Do BTS mam jakieś 2000 metrów bez żadnych przeszkód po drodze.

No i IPTV mi tnie, a PING w grach skacze od 12 do 40. Czasem i do 70.

Jedynie parametr SINR jest dramatycznie niski. Czy to znaczy, że BTS jest przeciążony?

Ten BTS stoi przy autostradzie A2, a wrzutka jest z godziny 23:55.

400 metrów za tym BTS stoi kolejny z LTE800 i tamten nie ma żadnego obciążenia. Istnieje jakaś opcja żeby router połączył się z tym drugim BTS?

Router to B529.

#pytanie #internet #bezkabli
n4ojlj3_42lk - Problem mam z #lte z #tmobile

Kupiłem se router, kupiłem dwie najmo...

źródło: comment_pTLy3oShPJgrrPZOK2PLi46aM5wtKq9u.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackMask: jak wymusisz agregacje to będziesz się łączył z kilkoma na raz i miał sygnał od najlepszej opcji aktualnie. Tak w skrócie mówiąc.
Ty przełączasz się między pojedynczymi btsami
  • Odpowiedz
A antenki które ma OP czyli ATK obsługują tylko LTE800 więc nie ma sensu wymuszać innych pasm bo anteny ich nie wykryją.


@BlackMask: No niby mają 800mhz, a bez nich po wymuszeniu LTE1800 mam staty o połowę słabsze niż z nimi.

Ogólnie plan działania jest taki, że na wiosnę obrócę anteny, a jak to nie pomoże to podłączę jakieś fajne anteny za 1800mhz.
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: Wiesz co się robi w takich momentach :D
Zanim kupujesz antenę wchodzisz na BTSearch wchodzisz na mapkę wpisujesz adres i patrzysz jakie masz pasma.
Najlepiej jeszcze mieć telefon z androidem i program jak Network Signal Guru wtedy jedziesz/idziesz pod BTSa wymuszasz wszystkie pasma i patrzysz jakie masz.
Kupujesz antenkę pod najlepszą z możlwych pasm. Well Done ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BlackMask: Ale w czym pierdoły?Cała rozmowa o LTE to w takim razie p---------e o niczym.Wiadomo, że trzeba sprawdzić samemu.Ale ten film dużo tłumaczy i też to dlaczego nie wyciśniesz z 2600mhz tyle co z 1800mhz LTE
  • Odpowiedz
Nie wiem co wy macie z tymi zasięgami, ja mam oddalony bts o 3 km bez bezpośredniej widoczności i 1800 łapie mi zasięg bez żadnych anten :)
RSRP -91
RSRQ -6
  • Odpowiedz
@Filmex: @szybkaszyba: @n4ojlj3_42lk: @kubik78: @BlackMask:
Ja generalnie się już nie interesuje LTE, kiedyś miałem faze na "nielimitowany transferowo do 60mb/s tmobile'Ale już go nie chcą dawać u mnie i wpyachają jakiś mobilny z pakietem 200GB.To już wolę swoje stabilne, niewyczerpalne 6mb/s neo do 10mb/s

W sumie to i tak 2 lata w niepewności. Wziąłem trochę droższy od lokalsa bez magicznego "do" Tylko
  • Odpowiedz
@Filmex: No nie zgodzę się, że każda jest dobra, w filmie masz wyjaśnione dlaczego.Teoretycznie 2600 powinna być najlepsza, ale nie jest, bo 1800 ma szersze pasmo czy coś takiego.

Ludziom z automatu wpycha się często 800mhz, dlatego, że automatycznie modemy wybierają coś co ma najlepszy zasięg i zwykle 800 jest nawet gdy innych nie ma.No i oczywiście jeśli ktoś ma bardzo przeciążony bts, albo bardzo słaby zasięg, to te 800hhz
  • Odpowiedz