Wpis z mikrobloga

Tak w skrócie, to usuwam konto w proteście przeciwko działaniu, a wlasciwie samowolki Moderacji.

Uwaga będzie długo.

Jestem tutaj ponad 9 lat. Wspierałem rozwój tego serwisu, pomagałem wyłapywać błędy, dbałem o porządek, dbałem o brak duplikatów na Głównej, prawie wszystkie moje zgłoszenia były prawidłowe, itp. Mam nawet osiągnięcia "Strażnik Wykopu", "Łapacz błędów" oraz "Łowca".
Swego czasu dostałem nawet propozycje zostania moderatorem, ale ze wiązało się to z osobistym stawieniem w siedzibie Wykopu w Poznaniu, to niestety musiałem odmówić (po prostu nie bywam w Poznaniu).
Przez dłuuuugi czas bylem w Top10 rankingu, a przez parę dobrych miesięcy w Top3. W rankingu wszechczasów (kiedyś coś takiego powstało) bylem w pierwszej dziesiątce.

Ale to co dzieje teraz z tym portalem, to masakra.
Już nie chodzi o to ze funkcjonalność woła o pomstę do nieba, a wersja mobilna to już masakra (czasami na Główną, czy Wykopalisko nie moglem wejść przez 2 dni, bo non stop komunikat o aktualizacji), bo podobno pracują nad nową wersją.
Już nie chodzi o totalny spadek poziomu tego portalu, bo z czarna lista, obserwowanymi o Moim Wykopem dało rade wyłapać perełki.
Ale o moderację

Pamiętam czasy kiedy można się było z nimi normalnie skontaktować prze wiadomości prywatne, nikt się nie ukrywał pod jakimiś ciągami liter i cyfr, można było z nimi normalnie podyskutować, dowiedzieć się o zmianach itp, itd.
W momencie popełnienia przez użytkownika jakiegoś faux pas dostawało się komunikat z ostrzeżeniem. W przypadku odwołania się od decyzji moderacji, nawet gdy ta nadal podtrzywywała swoje zdanie zawsze był krotki komentarz dlaczego tak uważają.

A teraz?
Nikt nic nie wie. Możesz zgłosić dwa identyczne komentarze i otrzymać dwie rożne moderacje.
Komunikacja? Nie istnieje.
Któregoś razu zobaczyłem ze mam wymoderowany cały mój profil z adnotacją "Inne"
Po zapytaniu się przez formularz kontaktowy (wiadomości prywatne już nie działają) o co chodzi z tym "Inne" i czemu mój profil został w ogóle wymoderowany?
Po prawie 3 miesiącach dostałem odpowiedz ze nie wiedzą, bo potrzebują nr zgłoszenia.
A skąd ja mam wziąć nr zgłoszenia, skoro to nie ja zgłaszałem mój profil? Na to pytanie juz odpowiedzi nie dostałem.

Ale czarę goryczy przelał mój ban wyjęty z kapelusza. Na dwa tygodnie za "nieodpowiednie treści i nieodpowiednie zachowanie".
Usunęli mi link do Bayernu (nawet nie do Polsatu, tylko jakiś po francusku), a gdy spytałem się od kiedy usuwają, to zamiast odpowiedzieć, to tez mi posta z pytaniem usunęli. A gdy spytałem się czy są niepoważni, to tego tez mi usunęli, a dodatkowo wyłapałem bana.
Co tam ze treści pedofilskie potrafią wisieć pol nocy, co tam ze posty Rumuna z IBM wiszą nawet do 12 godzi w gorących, linki z meczu spadały od razu. I oczywiście bez jakiego komunikatu ze strony moderacji, ze teraz już nie pozwalamy. Bum od razu ban.
Również ciekawa jest szybkość reakcji modów. Podobno działają oni tylko w oparciu o zgłoszenia, to zastanawiam się kto zgłosił post (bez linka do meczu) z pytaniem do nich o te nowe prawo w regulaminie. I chyba było to najszybsze zgłoszenie i rozpatrzenie w historii, bo post zniknął po niecałej minucie.

No szkoda, myślałem ze dotrwam do 10 rocznicy. Miałem już nawet pomysł na super #rozdajo z tej okazji. Chciałem ufundować przejazd do i transport po Szwajcarii, a możliwe ze po dogadaniu się z innymi Mirami również nocleg (każda noc u kogoś innego) i zwiedzanie.
Może inny Mirek ze #szwajcaria się zdecyduje na takie rozdajo.

Dziękuję tez i jednocześnie przepraszam wszystkie 53 osoby obserwujące mój tag #swissinfo Więcej wpisów nie będzie. Chyba ze ktoś go przejmie.

Pozdrawiam również i jednocześnie się żegnam ze wszystkimi 172 osobami obserwującymi mój profil. Szczerze powiedziawszy to nie wiem czemu tylu ludzi mnie obserwowało (biorąc pod uwagę, za ja nikogo).
Jednak przez szacunek dla Mirków i Mirabelek, których tu poznałem i z którymi miałem super dyskusje, niektórym pomagałem, niektórym odpowiadałem na temat #szwajcaria i z niektórymi nie dokończyłem dyskusji/odpowiedzi itp.
Moje konto pozostanie jeszcze aktywne przez 48 godzin, gdybyście jeszcze mieli jakieś pytania. Chyba ze moderacja usunie mi je wcześniej.
Dziękuję za doczytanie do końca i za bycie z Wam przez ten jakby nie patrzeć kawał czasu.
Czy będę tu jeszcze zaglądał? Pewnie tak, ale coś czuje ze jak wejdę niezalogowany i bez czarnej listy w gorące, to już drugi raz tego nie zrobię.

#oswiadczenie

PS.
@wykop @m__b @a__s Zróbcie coś z moderacja bo Wam niedługo zostaną same pato, przegrywy i chinskie cuda.
Albo nie róbcie nic, w sumie to już nie mój problem.
  • 94
@reflex1 no i kolejny konkretny mirek usuwa konto... niedlugo zostanie tu sama neuropa a wykop zrobi tryb dzienny nocny i teczowy.

To co sie tu odwala od jakiegos czasu jest niesmaczne a administracja ma to w dupie.

Jak u mnie na forum moderator odwalal samowolke albo jakies wojenki z uzytkownikami to moderatorem przestawal byc. Tutaj czuje sie jakby nikt nad nimi nie panowal. Kompletna anarchia...

Powodzenia w zyciu. Moze bedziesz mial wiecej