Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z Was, drogie Mirabelki i drodzy Mirkowie, miał problem z bruzdami na paznokciach takimi jak na załączonym zdjęciu? Do tej pory paznokieć był tylko delikatnie pofalowany, ostatnio zrobiła się taka duża "fala". Link do obrazka

#medycyna #zdrowie #paznokcie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktoś z Was, drogie Mirabelki i ...

źródło: comment_98gV0ZFvnpjTU6psFjKdinyG7i3QuSR7.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: byłem u profesora Aleksandra Garlickiego i potwierdził mi, że to nie jest paranoja i można się zakazić w ten sposób.
Ale ponieważ przegrałem zakład to jestem umówiony z panią seksuolog na przyszły czwartek.
  • Odpowiedz
OP: @baran_ofiarny: na bank troll @waciak: nigdy skórek ani paznokci nie obgryzałem. Kontakt z chemią to w zasadzie tylko płyn do naczyń. Na drugim kciuku też mam coś takiego ale zauważyłem że delikatnie zeszło i paznokieć jest już praktycznie prosty.
@weglowy: za łebka przytrzasnąłem sobie ze 3 paznokcie, które później odpadły i wyrosły nowe. Te nowe są idealne. Niestety kciuk bez obicia taki się robi.

Ten komentarz został
  • Odpowiedz
GłuchyNiebieskipasek: Ja mam identyczne bruzdy w paznokciach na kciukach. Moja dematolog powiedziała, że nie ma pojęcia z czego to może wynikać skoro nie obgryzam paznokci, ani nie obcinam skórek. Do innego dermatologa z tym nie poszłam, a paznokcie rosną takie odkąd pamiętam ()

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli się nie mylę, a bardzo możliwe że tak jest, to wynika to z warstwowej budowy paznokcia, gdzie przyrost poszczególnych warstw może się różnić. Przez co powstają takie zakrzywienia. Też mam taką falę, ale znacznie mniejszą i co ciekawe mój ojciec ma taką samą i dziadek też taką miał. Możliwe że jest to genetyczne, ale na medycynie się nie znam, więc nie będę tutaj zgrywać osoby kompetentnej w tym temacie
  • Odpowiedz