Wpis z mikrobloga

Szkolenie z obowiązków KUPCA
#lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol

----------------------------------------

Miło mi poinformować, że Naczelnymi Bankierami w grze zostają @TynkarzCzwartejSciany oraz @mac3. Dodatkowym bankierem będzie @Krul_Janusz_I_Passat i to na podstawie ich ofert będziecie wybierać swojego bankiera, który będzie dbał o wasze poważne finanse. Jak wspomniałam wcześniej, wymiana pieniężna dotyczy tylko zakupu surowców luksusowych i strategicznych, zakupu nieruchomości (głównie ziemi), zakupu broni, zakupu statków oraz inwestycji w przedsiębiorstwa i badania naukowe. Wszystkie inne zakupy (chyba że o czymś zapominałam) nie będą istotne z punktu ekonomii w grze.

Tymczasem przedstawiam zadanie dla chętnych przyszłych kupców. Do dyspozycji dostajecie przykładową kwartalną historię wymiany handlowej między graczami w tym kupcem. Waszym zadaniem jest zaktualizowanie składu Kupca oraz 3 dowolnych kupujących. Gotowy arkusz przesyłacie do mnie do wtorku 19.03 do godziny 17:00

Uwagi:
- w przeciwieństwie do bankierów nie będziecie otrzymywali historii wymiany handlowej (chyba że nawiążecie współpracę z NPC), tylko zgłaszać się będa do Was zainteresowani gracze. Kanał komunikacyjny nie ma tutaj dla mnie znaczenia, może to być osobny wpis, może być discord lub inny komunikator. Forma komunikacji musi odpowiadać zarówno graczom, jak i kupcowi.
- Prowizja za przeprowadzanie transakcji powinna być naliczana tylko w przypadku wymiany handlowej, w której Kupiec jest tylko pośrednikiem (a nie stroną). Prowizja może być naliczana procentowo, kwotowo lub ryczałtem - decyzja kupców.
- Wyjątkiem jest dzień handlowy (nie częściej niż raz na kwartał) w trakcie którego Kupiec dostarcza pierwszą transakcję dla zainteresowanych stron za darmo. Każda kolejna przeprowadzana jest już według cennika Kupca.
- Uzyskane w kwartale prowizje nie powinny być przelewane do banku przy każdej transakcji, a jedynie na koniec kwartału. Ułatwi to pracę Bankierom, którzy będą mieli do zaksięgowania jedną operację zamiast kilkunastu i uchroni rejestr bankiera przed spamem.
- Kupiec nie pobiera żadnych podatków, od tego są Bankierzy
- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobierać prowizję w naturze.
- Liczby w arkuszu są losowe

Formatowanie arkusza handlowego jest dowolne. Obowiązkowe karty w arkuszu to Transakcje i Składy. Obowiązkowe pola w Transakcjach to: Sprzedający, Kupujący, Ilość, Kwota transakcji, prowizja, do zapłaty, łączna prowizja w kwartale. Składy powinny zawierać informację o tym kto, co i ile posiada. Estetyka arkusza jest rzeczą wtórną, ale może ona wpłynąć na wybór usług Kupca przez graczy.

LINK DO ARKUSZA

Wołam zainteresowanych: @Pytongino, @TheDamex, @Krul_Janusz_I_Passat, @Anagama, @Awerege, @kvvach, @Diamond-kun, @Onde, @Stah-Schek, @mac3, @Queltas, @odjatakpawlacz, @Yokaii, @RatKing

Pytania w tym wątku powinny dotyczyć jedynie postaci Kupca.

----------------------------------------

Zapisy do nowej przygody startują 29 marca. Nie chcesz ich przegapić? Zapisz się do mirkolisty - wołam z niej tylko przed startem nowych przygód!
Pobierz lacuna - Szkolenie z obowiązków KUPCA
#lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol
...
źródło: comment_DS3Hb6ZF4DUGnrBdcukFUAKdUwbN5bXr.jpg
  • 16
@lacuna: Coś się zepsuło i się nie zawołało, przypadkiem trafiłem (przy okazji narzekam, bo wysyłanie exceli na bankiera miało być do dziś do 16, a jest dopiero 14:23 - właśnie zacząłem patrzyć co tam trzeba było zrobić - ale bez spiny - wahałem się między bankierem, a kupcem to pewnie zostanę kupcem).
@Stah-Schek: Miejsca dla bankierów są otwarte do rozpoczęcia gry, termin był na sprawdzenie zadania.
1. W zależności od tego kto bierze na siebie koszty transakcji darmowe mogą być wszystkie trzy lub tylko pierwsza z nich. Kupiec może też odgórnie narzucić, że prowizję zawsze zapłaci kupujący (lub zawsze sprzedający), żeby uniknąć takich dylematów.

Faktycznie nie zawołało, zaraz to naprawię.
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz (15)

Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Pytongino @TheDamex @Krul_Janusz_I_Passat @Anagama @Awerege @kvvach @Diamond-kun @Onde @Stah-Schek @mac3 @Queltas @odjatakpawlacz @Yokaii @RatKing @Miczubezi
@lacuna: Jeszcze tutaj mam pytanko bo odnośnie kupca. Jak są te dane odnośnie sprzedającego, "Do zapłaty" i powiedzmy, że jeden gracz kupował i sprzedawał wiele różnych rzeczy, można zsumować mu dodatkowo do jakiejś komórki dodatkowej wszystkie kupna/sprzedaże uwzględniając wartości? Bankier na podstawie tego nie musiałby chyba kopać przez wszystkie dane, tylko mógłby wtedy z jednej rubryczki odczytać jaka różnica w koncie danego gracza jest, chyba, że każdy towar jest jakoś opodatkowany
@lacuna: Update. Dodałem takie coś, działa super, do tego jutro podpinam też automatyczną aktualizację składów i około 19-20 wysyłam do Ciebie gotowy arkusz do oceny/zatwierdzenia.
@achtunki: Nie wymagałam od innych kupców takich ułatwień dla Bankierów, bo za każdą transakcję mogą kasować po swojemu, ale oczywiście proaktywność zawsze w cenie.