Wpis z mikrobloga

Do używanego roweru dostałem platformy Shimano PD-MX80. Miały luzy, więc postanowiłem je rozkręcić i zobaczyć w czym problem. W prawym pedale próbowałem dociągnąć łożyska stożkiem, żeby nie rozbierać całości. Okazało, się że brakuje gwintu, żeby zlikwidować luzy. Po rozebraniu na części pierwsze okazało się, że zdarta jest mosiężna tuleja zabezpieczająca od strony uszczelki. Uszczelka jest w złym stanie i widocznie wymyło smar, wtedy tuleja się przytarła.

Reszta wygląda moim zdaniem dobrze - bieżnie, kulki itd. Lewy pedał jest w znacznie lepszym stanie, oprócz uszczelki o której nikt nic nie wie (przeszukałem anglojęzyczne stronki). Na Bike-Discount znalazłem cała ośkę (numer części od producenta to Y46R98080), ale razem z dostawą wychodzi 20 euro. Przy cenie takiej wątpię, że opłaca się inwestować w używane platformy.

Może ktoś coś podobnego widział w Polsce (dorzuciłem schematy i zdjęcie)? Ewentualnie z tego co słyszałem, to Shimano dawało podobne części w SPD. Z nową tuleją pewnie Sainty, by jeszcze posłużyły. Z uszczelkami to pewnie coś się wykombinuje (oczywiście nie do końca optymalną).

Platformy złożyłem, dałem nowego smaru i tak pewnie przejeżdżę do następnego roku, nawet z luzami jeśli nie uda się dorwać części. Mój budżet jest i tak napięty, a wolę wydać teraz pieniądze na błotniki niż nowe pedały.

#rower
Ajtos - Do używanego roweru dostałem platformy Shimano PD-MX80. Miały luzy, więc post...

źródło: comment_FjlzmVL0LcNErGcQ5vL0kCNRyxzN8rwo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz