Wpis z mikrobloga

Czy biorac chwilowke, jest mozliwosc nabudowania sobie pozytywne raporty w BIK?


@soxn: "Automatyczny" BIK - tak. Do hipoteki - do będzie wada.

Często jest tak, że w przypadku małych kwot decyduje automat po ratingu. I do tego ci chwilówki "zbudują" dobry BIK. Ale do hipoteki będzie to obciążenie - tam bardziej decyduje analityk, a chwilówka to jednak wiesz... hmm..
@motaboy: właśnie mam problem, na karku 27 lat a praktycznie 0 historii kredytowej - pół życia po za polska, a chciałbym wziac hipoteke a w banku nawet nie chca mi dac kredytowki do 500zl xDDD
właśnie mam problem, na karku 27 lat a praktycznie 0 historii kredytowej - pół życia po za polska, a chciałbym wziac hipoteke a w banku nawet nie chca mi dac kredytowki do 500zl


@soxn: Załóż konto w banku, miej wpływy przez jakieś pół roku/rok i dostaniesz debet i kartę bez większego problemu.
@soxn: Inna sprawa, że hipoteka rządzi się swoimi prawami i spróbowałym zacząć od tego bez kart itd. jeśli nie potrzebujesz. Tam bardziej ludzie decydują.
@motaboy: słuchaj, ja wpływy mam już od stycznia 2018 w mBanku, wcześniej BZWBK. Czyli mówisz że jeśli chcę hipotekę to najlepiej umówić się na spotkanie z analitykiem?
słuchaj, ja wpływy mam już od stycznia 2018 w mBanku, wcześniej BZWBK. Czyli mówisz że jeśli chcę hipotekę to najlepiej umówić się na spotkanie z analitykiem?


@soxn: Tak uważam. Nawet jeśli dostaniesz odmowę, to taki gość też ci powie co masz robić.

Będzie to takie samo zapytanie do BIK jak każde inne, a wszystko ci się wyjaśni. Uderzałbym do Expandera zamiast bezpośrednio do banku.