Wpis z mikrobloga

Mireczki budowlane, ile Waszym zdaniem wynosi realna wycena remontu mieszkania ze stanu deweloperskiego do "pod klucz". Często spotykam się z estymacją, że jest to ok 1000 zł/ m^2 co wydaje mi się trochę niedoszacowane. Zresztą inny współczynnik wyjdzie przy kawalerce, gdzie większość powierzchni stanowią "drogie" pomieszczenia (łazienka, kuchnia) a inny w domu 150 m^2. Osobiście myślę czy w przypadku mieszkania:
- 85 m^2
- w którym remont w większości wykonują ojcowie i jakiś majster do płytek
- standard bliżej drewnianym podłogom niż panelom z supermarketu

100 000 to wystarczająca kwota, czy mogę się strasznie przeliczyć.

#mieszkanie #budownictwo #remontujzwykopem
  • 28
  • Odpowiedz
@pokey: Firmy wykończeniowe zaczynają wycenę sensownych pakietów od okolic 750zł/m2 np. https://gotowemieszkanie.pl/ . Pytanie co jest w pakiecie i jakość użytych materiałów. Robiąc w większości samemu jak piszesz myślę że 100tys styknie, kwestia cen AGD, elektroniki i fanaberii w ilości gniazdek, rozwiązań niestandardowych czy mebli z najwyższej półki.
  • Odpowiedz
@pokey: przeciwnie, w ogóle się na tym nie znam ale właśnie kończę remont swojego i wiem ile wydaję nie oszczędzając i kupując mnóstwo bzdur
  • Odpowiedz
@pokey: może coś wrzucę jak skończę bo prowadzę dziennik wydatków uwzględniający zupełnie wszystko zaczynając od podpisania umowy po groszowe sprawy.
55m2, standard rozsądny, czyli wysoki w kontekście sklepów gdzie nie trzeba oszczędzać typu castorama, ikea, obi czy agata meble. +Trochę rzeczy też w droższych sklepach jeśli trzeba (typu drewniana podłoga, grzejniki dekoracyjne, brodzik z konglomeratu itp)

Ja jedyne co robię to zaglądam zobaczyć jak idzie albo coś kupuję, podstawa to
  • Odpowiedz