Wpis z mikrobloga

Mireczki budowlane, ile Waszym zdaniem wynosi realna wycena remontu mieszkania ze stanu deweloperskiego do "pod klucz". Często spotykam się z estymacją, że jest to ok 1000 zł/ m^2 co wydaje mi się trochę niedoszacowane. Zresztą inny współczynnik wyjdzie przy kawalerce, gdzie większość powierzchni stanowią "drogie" pomieszczenia (łazienka, kuchnia) a inny w domu 150 m^2. Osobiście myślę czy w przypadku mieszkania:
- 85 m^2
- w którym remont w większości wykonują ojcowie i jakiś majster do płytek
- standard bliżej drewnianym podłogom niż panelom z supermarketu

100 000 to wystarczająca kwota, czy mogę się strasznie przeliczyć.

#mieszkanie #budownictwo #remontujzwykopem
  • 28
  • Odpowiedz
@pokey: ostatnio rozmawiałem z kumplem który zajmuje się projektowaniem wnętrz i oszacował że wykończenie w dobrym standardzie to około 2 tys zł / m^2. Mowa o wykończeniu, oraz o zakupie podstawowych mebli (łóżko, kanapa, zabudowa kuchenna, wyposażenie łazienki itd.)
  • Odpowiedz
@pokey: Orientacyjnie - mnie wykończenie mieszkania 52 metrowego, w wersji dość budżetowej (panele i płytki raczej tańsze, na meble i sprzęty polowaliśmy na promocje, jeden pokój pozostał w sumie bez mebli) wyniosło (razem z meblami i sprzętami) około 1300zł/m2.
  • Odpowiedz
@pokey: Jeszcze do mojej wyceny dodam, że sporo pierdół robiłem samodzielnie (montaże mebli, montaż blatów, umywalki w łazience, montaże lamp, itp), a ekipę od wykończeniówki miałem naprawdę tanią (zresztą z polecenia jakiegoś mireczka), więc chcąc jakiś lepszy standard to podejrzewam, że dobicie do 2k/m2 nie będzie problemem
  • Odpowiedz
@pokey: ojciec z tesciem sie na tym znaja? Czy 2 januszy budownictwa przyjdzie i zrobi na #!$%@?, bo „co masz synek jakims ekipom placic, my ze śwagrem po piwku to zrobimy lepij”
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy 2 januszy budownictwa przyjdzie i zrobi na #!$%@?, bo „co masz synek jakims ekipom placic, my ze śwagrem po piwku to zrobimy lepij”


@Baitka: prawdopodobnie zrobią wystarczająco dobrze nie płacąc ekipom xD #!$%@? mnie takie ładowanie wszystkich którzy robią sobie sami do jednego worka z "januszami budownictwa" - z iloma ekipami miałeś do czynienia? Bo ja z wieloma i zawsze coś było #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Baitka: Teśc lepiej - dom mojej starej potwierdza jego fachowość. Mój ojciec, to mam nadzieję, że będzie klej mieszał i gruz wynosił.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokey: a odpowiadając na twoje pytanie - nie ma czegoś takiego jak "realny koszt" - mieszkanie da się wykończyć i za 1000 i za 100 000 za metr. Mówić można co najwyżej o minimalnym koszcie i ten 1000 może być tak rozpatrywany
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baitka: będzie niedokładnie czyli jak - w rogu ściany za szafą będzie niedotarta gładź? Panel będzie o 0.7cm za daleko od ściany? XD gurwa serio - jeszcze jakby ci "fachowcy" faktycznie robili idealnie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokey: Twoj tesc wybudowal dom dla twojej matki, dal ci zone i teraz ci mieszkanie wyremontuje

O a tu akurat @Baitka słusznie ci mówi - zakasaj rękawy i do roboty z nimi bo potem nawet nie będziesz wiedział co masz w ścianach
  • Odpowiedz
@pokey: Dodatkowo - znana zasada - licząc koszty przed rozpoczęciem pracy, przygotuj się na przynajmniej 150% tego, co założyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja moje wykończenie liczyłem z (wtedy tak myślałem) sporym zapasem i nawet chyba przekroczyłem o kilka tysięcy 150% założonej kwoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz