Wpis z mikrobloga

@hpiotrekh: umiera mi router a każda okazja do zrobienia czegoś nowego dobrą :D chciałem zobaczyć też jak popierdziela na czymś jak 2x2Ghz, 4 GB RAM a mam kilka takich starych laptopów.

@nex0 niby się da openWRT ale czytam docsy i wychodzi że będzie tylko terminal ale bez możliwości wpisywania z klawiatury lecz trzeba będzie jakieś dodatkowe urządzenie by przekazywać komendy (co jest dziwne bo przecież na zwykłym routerze po putty się
@hakeryk2: wut?
openWRT dla x86 ma normalną konsolę bashowską. Problem możesz mieć prawdopodbnie z driverami do karty LAN/WiFi jeżeli to jakiś totalny egzotyk. Nie sprawdzisz bez próby.
Jak dograsz LuCL albo Gargoyle, to już później opanowujesz przez interfejs webowy jak w każdym obrazie openWRT z interfejsem webowym. ciekawe jak z dostępnością paczek pod x86.

Wygląda na to że gotowiec z Gargoyle jest.

Edit: Nie wiem czy do tego lepszym nie będzie
@sirpingus: To chyba nie na moje nerwy :D Zainstalować openWrt gotowca na routerze i to skonfigurować mi się udało ale zrobić to na laptopie to nie na moje nerwy. Odpaliłem to, przywitała mnie konsola w której próbowałem opkg update ale mam info, że oczywiście nie mam połączenia z internetem i pomimo tego, że mam wpięty kabelek do portu to nie mam absolutnie pojęcia jak wyświetlać listę dostępnych urządzeń sieciowych, ich adresy,