Wpis z mikrobloga

@lubie_ogorki_kiszone: taki jak kazda inna teoria-moze zaden a moze wlasnie to jest to. Ogladam od początku, jestem na czwartym sezonie, zaintrygowala mnie liczba 99- moze przypadek ze jednego brakuje do setki, poza tym zwróciła moją uwage scena kiedy urodzil sie ostatni syn crastera, to co te kobiety odwalały, to jak wazne dla nich bylo oddanie chlopca
@Azura: Jon podmienił dziecko goździk i Mance raydera przed wyjazdem Sama do Cytadeli. W książkach Goździk była mamką dziecka manca po śmierci jego żony (podczas ataku stannisa, albo umarła przy porodzie nie pamietam)
Wiec nikt się nie kapnął które dziecko było które.
Sprytne zagranie że strony Jona, żeby dziecko Manca przeżyło.
@Azura: co śmieszne Manca również nie spalono :) Melisandre użyła jakiś czarów i zmienił swój wygląd, brał udział w ucieczce theona z Winterfell i napisał między innymi list do Jona udając Ramsaya.
@lubie_ogorki_kiszone: Lubię ten wykaz: https://awoiaf.westeros.org/index.php/Bastard_Letter/Theories

Przy czym przy Manderlym najlepiej brzmi It isn't clear how Ramsay would even know about Mance's infant son and sister-in-law Val at the Wall (unless he tortured the information out of him, but he wouldn't know to ask in the first place). Davos, however, was at the Wall with Stannis, and would have known about what prisoners were taken after the Battle of Castle Black (even