Wpis z mikrobloga

@unified_observer: kolega @thewickerman88: naczelnik bojówki antypowermatic ;-) (bez urazy) Na poważnie to, chyba najgorsze w tym jest, że ta polityka się nie zmieni. Dla SG to przyszłość. Do tego smartwache I ogólna dendencja do tego iż ludzie odchodzą od zegarków. A jak już, to ulegają temu co reklamy im wpychają. Codziennie jakiś szajs w stylu DW na FB, IG. Gdziekolwiek nie spojrzysz. Osobiście niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego firmy produkujące
@AllieCaulfield: bo w sumie prawdą jest że dla większości ludzi jakość, mechanizm nie ma znaczenia. Kupują to co jest znane, to co widzą w reklamach telewizyjnych. Najważniejszy jest marketing. Masa marek zegarkowych się o tym przekonała gdy dostała pod dupie. Masa marek zniknęła z rynku gdy okazało się że mechanika można zastąpić kwarcem za kilka $.
To co teraz utrzymuje firmy zegarkowe na powierzchni to moda na zegarki. Zaczęło się to
@thewickerman88: dokładnie tak jak mówisz... A chyba największym beneficjentem tego stanu rzeczy są... Japończycy. Oferując niezmiennie dobry stosunek ceny do jakości. Poprostu w spokoju robią swoje. Choć jeśli chodzi o politykę, też mają trochę na sumieniu. Cały pomysł z JDM strasznie mnie irytuje. Trzymanie najlepszych kąsków dla rodzimego rynku.
Tak czy owak robią swoje. Swoje modele lub mechanizmy, szeroko stosowane przez microbrandy. To samo Citizen (Miyota). Nie dziwne, że wszędzie Seiko
@miiihau: Panie, a zrobisz Pan jeszcze zdjęcie jak masz ubrany ten zegarek na tle zachodzącego słońca w Grecji? Jeśli tak, to daję 500 PLN i jestem za dwie mikrosekundy( ͡° ͜ʖ ͡°)