Wpis z mikrobloga

@kolak68: 0.9 TCe choć brzmi strasznie, to jest o wiele bardziej zrywny od 1.2 16V w Clio. Co do silników w Pugu to nie wypowiem się, ale ostatnio w internecie krążą jakieś narzekania na 1.2 od nich. Clio to jednak trochę plastik fantastik. Przejedź się Traficarem i zobacz sam :p. Tam mają wersje Clio Limited.
@kolak68: 1.2 TCE 101KM na pośrednim wtrysku, oraz poluj za 1.6 wolnossącym w Clio. Oba silniki nie sprawiają problemów są trwałe. Ogólnie postawiłbym na Clio, bo bedzie ciut więcej miejsca w środku i po prostu bardziej mi się podoba.
@kolak68: szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeśli masz możliwość to wsiądź sobie do 208ki i zobacz czy odpowiada Ci w ogole taka mała kierownica i predkosciomierz nad kierownica. Jechałem kiedyś 2008 i muszę przyznać, ze śmieszne uczucie
@bartez_94: @Iskaryota: @Zielony34: Na ulicy tez widuje duzo więcej Clio, 208 (u mnie przynajmniej) nie jest tak łatwo wypatrzyć peugeota, clio to na samej ulicy mam 3 sztuki.

W Clio, nie podobał mi się dosyć szeroki słupek ograniczający widoczność z przodu, w 208 przyznaje, że nawet nie siedziałem. No ale wszystko wskazuje na to że nie będzie takiej potrzeby.
@kolak68 Użytkuję 208, 82 KM, zwinne to to, po mieście całkiem sprawnie się jeździ. Na trasę to tak średnio. Wbrew pozorom, w środku jest sporo miejsca, plastiki nie trzeszczą i nieźle spasowane. No i się wyróżnia na drodze.
@fortySeven: @Wiktorgg: na zdjeciach wyglada ciekawie. Musiałbym chyba podejść do salonu i usiąść w środku.
@Ademu: Dzięki. No to auto z założenia jeździłoby tylko wokół komina, więc myślę że jakieś dalsze wyjazdy byłyby tylko od święta. No fakt wyróżniania się z zalewu tych samych aut przemawia za pugiem.
@kolak68: jak nie ma być to nowe to bym brał śmiało Clio z tych dwóch - Clio nie bez powodu jest na szczycie listy sprzedaży nowych aut klasy B od wielu lat i co ważne, nowa generacja z zewnątrz nie różni się znacząco od tej obecnej IV więc jeszcze długo auto będzie nowocześnie wyglądać na ulicy. Pug zaraz będzie staro wyglądał bo nowy jest inny;)

O wnętrzu Clio to można referat
@kolak68: @kolak68: Mam Clio Dynamique S Nav 0.9 TCe od dwoch lat.

SILNIK: Musze przyznac, ze te 90km wystarczaja na calkiem przyjemna i dynamiczna jazde, tylko trzeba wylaczyc kastrujący tryb ECO, bo wtedy trzeba wybrać słuchanie radia i klimatyzacja czy dynamiczna jazda XD. Jest lekka tubo-dziura albo lag na malych obrotach, wiec jak chcesz zjechać szybko ze skrzyzowania, z pelnego zatrzymania, to musisz podkręcić obroty. Spalanie wychodzi mi ok 7-7.5