Wpis z mikrobloga

Siemka siemka Mirki i Mirabelki :)
Słuchajcie spotkał się ktoś z taką przypadłością? W piątek miałam robiony ząb. Kanałowe leczenie, ząb się nie zatruł w 100%, więc dentystka włożyła kolejne lekarstwo i mam przyjść za miesiąc. Problem jest taki, że od piątku ten ząb mnie po prostu tak napierd@lał, że myślałam, że oszaleję. Teraz ból przypomina trochę jakbym miała pocharatane dziąsło i już jest do przeżycia. Ale czy ktoś tak miał już? Czy to normalne, żeby aż tak długo dawał się we znaki truty ząb? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rozowepaski #niebieskiepaski #dentysta #gorzkiezale
  • 13
@Soothsayer:
No właśnie chyba muszę do niej zadzwonić. Ten ząb jest trudny do leczenia, bo mam dużo zębiniaków w środku i to utrudnia leczenie. I ona mi ostatnio szarpała te zębiniaki, żeby odblokować kanał, zeby to całe lekartwo dotarło do kanału.. Nie wiem może to dlatego :/
@tr0llk0nt0: Ciśnienie ma aż taki wpływ na leczenie? O.o Tego nie wiedziałam.
@tr0llk0nt0: Straciłam 3/4 zęba. Więc no "rana" duża. W ogóle to zaczął się psuć od środka, nic nie było widać, ani nie bolało, ani nie był charakterystyczny ten ząbek. A tu jeb. Pyk. 5 min. 3/4 zęba nie ma. no i dodatkowo jeszcze te zębiniaki w środku... Pech się mnie trzyma.
@tamzi warto ratować każdego zęba, ja pierwsze kanałowe miałem robione u kiepskiej dentystki, która nie stosowała znieczuleń bez wyraźnej prośby. Nie wiedziałem czym jest kanałowe i że ząb w ogóle jest robiony kanałowo i poszło bez znieczulenia...
@Soothsayer: Nie dałabym się dotknąć do zębów bez znieczulenia. W życiu! Wystarczy, że mam traumę bo jednej dentystce, która zapewniała, że ma super znieczulenia i, że wyrywając mi zęba nic nie poczuje. Fajno by było jakby zaczekała aż to znieczulenie zacznie w ogóle działać. Koniec z końców rwała mi zęba na żywca a znieczulenie złapało jak byłam w domu..