Wpis z mikrobloga

#niemcy #emigracja #praca #pracasezonowa #berlin

Szanowne Mirki/Mirabelki!
Piszę z zapytaniem o polecenie jakiegoś miejsca pracy na wakacje w Niemczech. Mogą być to też rady, wskazówki, czego unikać co warto przemyśleć.
Niestety moja znajomość języka niemieckiego jest pomiędzy A2/B1 ale do wakacji będę mocno pracował na tym żeby to zmienić i poprawić!
Po przejrzeniu ofert pracy na olx widzę że praca ponad 160-180h/miesiąc raczej nie jest możliwa w Niemczech co mnie martwi... Liczyłbym na możliwość pracy tak ok 400h/ miesiąc
Czy w przypadku gdybym chciał pracować więcej można podpisać dobrowolne oświadczenie że chce pracować więcej albo podjąć się pracy na 2 etaty?
Proszę po pomoc gdyż pieniądze zarobione przez wakacje w dużej mierze służą mi na utrzymanie przez cały rok. Podejmę się każdej pracy czy to kelner czy ratownik wodny.
  • 19
  • Odpowiedz
@Vincenzo: jadę do pracy na wakacje, chce zarobić a nie siedzieć na obczyźnie i patrzeć jak pieniądze mi uciekają, skazanym na obczyznę z wyboru. Zostawiając wszystko na te 3miesiace. Spróbuj to zrozumieć. Nie jadę tam tak pracować na stałe.
Szanuję swój czas który chce tam zamienić na pieniądze a nie na siedzenie na tyłku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zakakaikane: Typ chce jechać do Niemiec i pracować więcej niż ustawowo dopuszczalne 10h na dobę. Myślisz, że jak ktoś zgadza się łamać w ten sposób prawo, nie zawaha się potem wydymać takiego naiwniaka na kasę? A potem płacz na mirko, że zły Helmut płacić nie chce, albo za 12h w truskawkach dał 30€.
  • Odpowiedz
@balbezaur: Wiedz ze legalnie mozna pracowac 10 godzin dziennie i w legalnej pracy nikt nie dopusci wiecej. Zadne oswiadczenia tu nic nie daja, przepisy tego zabraniaja i koniec. Jednak branza hotelarska i gastronomiczna jest czesciowo w szarej strefie i czasem mozna sie dogadac, tylko licz sie z tym co pisal @Vincenzo to znaczy ze jesli nie masz czegos na papierze to ktos moze chciec Cie wydymac. Co do samego
  • Odpowiedz
@balbezaur: Nie wiem jak dokladnie to dziala w UK, w Niemczech taka powiedzmy umowa na slowo ma swoja waznosc, tylko trzeba dowiesc, ze zostala zawarta i faktycznie przepracowales umowione godziny(zeznania innych pracownikow itp). Sek w tym ze jesli trafi na najprawdziweszego Janusza to walka o swoje moze byc dluga, trudna i droga.
  • Odpowiedz
@kleiner_trottel: hmm. W ostatniej Pracy czas pracy był na odciski palca więc nie było to problemem żeby udowodnić czas pracy. Chodz z drugiej strony fakt że takie dane pewnie można usunąć z komputera nie jest dobry. I kłócić się przed sądem o wypłatę. Nie o to chodzi.
  • Odpowiedz