Wpis z mikrobloga

Za kilka dni wjeżdżają mi nowe okna. Jaram się jak słynna tęcza na placu Zbawiciela, bo od ponad dwóch lat żyję w przeciągach, tak pizga od okien. Nie to, żeby okna były złe - ot, #!$%@? zamontowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma mi to montować sprawdzona firma, ale wiadomo, strzeżonego Pan Bóg strzeże, a i ja nie byłbym sobą gdybym nie wykorzystał okazji żeby dowiedzieć się jak najwięcej.
No to tak drogie Mireczki - na co szczególnie zwrócić uwagę jak mi będą wywalać stare okna i montować nowe? Póki co udało mi się ustalić, że prawidłowy montaż (poza takimi rzeczami jak wypoziomowanie, nie porysowanie samego okna itp) powinien wyglądać w ten sposób, że dookoła okna idzie pianka poliuretanowa, na to - od zewnątrz - taśma paraprzepuszczalna, a od środka paraizolacyjna.

Coś jeszcze powinienem wiedzieć? Na coś więcej zwrócić uwagę? :)

#remontujzwykopem #budujzwykopem #okna #windows ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 27
@stefan_pmp: @pablo397: Dobra, sprawdziłem, to je to - dopłata za taśmę paraprzepuszczalną. Jutro zadzwonię do gościa zapytać czy paraizolacyjna jest w komplecie czy trzeba osobno dopłacić. Coś jeszcze wchodzi w skład takiego ciepłego montażu?
@robertx: Nie, po prostu po wyrwaniu okien i oczyszczeniu otworu trzeba go obrobic - najłatwiej klejem do styropianu. Nieco drożej Mapei Planitop 400 - twardnieje w 10 minut. Bez przygotowanych otworów jest bardzo duża szansa na wyrzuconą kasę w błoto z taśmami.
@robertx: Wyrywasz wszystko łącznie z parapetem. Na koniec możesz go sobie od nowa zamontować. Inaczej jak chcesz go zostawić na miejscu to nie uszczelnisz dolnego połączenia okna z murem i się robi kasa w błoto ;)