Wpis z mikrobloga

@widaczew: Ale te stereotypy wynikają z patriarchatu i są typowe dla patriarchalnego myślenia; to że mężczyźni nie są ofiarami przemocy, to że nie są ofiarami gwałtu, żarty z gwałtu na mężczyznach w więzieniu, żarty z mężczyzn okazujących emocje etc etc. Tylko że z takim myśleniem walczy feminizm (tak, ten zły feminizm), bo to się wszystko zawiera w tej wyśmiewanej przez wykopków toksycznej męskości. Tylko jak się ukazuje reklama która krytykuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zgagulec: stereotypy wynikają z faktu, że ludzie nie potrafią dostosować się do zmian społecznych, bo mózgi muszą wszystkie rzeczy wkładać w "szufladki", żeby mieć bezpieczny światopogląd, a nie z patriarchatu.

Ludziom odwalało z powodu tej reklamy dlatego, że to biały mężczyzna zawsze był przedstawiany jako ten zły, a nie dlatego, że krytykowano nękanie słabszych. Drobiazg, ale dość niesmaczny, bo gdyby odwrócić rolę i wstawić czarnego w roli czarnego charakteru, środowiska
  • Odpowiedz
Ludzie się dziwili jak można było kiedyś ginąć i walczyć za narody i granice? Za 20-30 lat ludzie będą się tłukli o to czy mają faje między nogami czy nie. Niby fajnie że powstaje związek, organizacja i inicjatywa ale to nic więcej niż dalsze zakreślanie linii podziału i jakieś sformalizowanie antagonizmów.
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: serio? stygmatyzujące? Białorycerstwo - postawa charakteryzująca się wspieraniem kobiet bez względu na obiektywne fakty, często wbrew faktom i poczuciu sprawiedliwości. Operujemy na abstraktach, nikogo konkretnego tak nie nazwałem. Gdybym użył wobec kogoś, to mogłoby (nadl nie musiało) być coś złego.
  • Odpowiedz
Ludziom odwalało z powodu tej reklamy dlatego, że to biały mężczyzna zawsze był przedstawiany jako ten zły, a nie dlatego, że krytykowano nękanie słabszych. Drobiazg, ale dość niesmaczny, bo gdyby odwrócić rolę i wstawić czarnego w roli czarnego charakteru, środowiska antyrasistowskie rozpoczęłyby gulgot bitewny i bojkot o wiele bardziej bolesny niż to, co mogą zrobić biali mężczyźni.


@widaczew: Jeżeli mowa tutaj o reklamie Gillette to ja naprawdę nie jestem w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@RzecznikPrawMezczyzn:

Białorycerstwo - postawa charakteryzująca się wspieraniem kobiet bez względu na obiektywne fakty, często wbrew faktom i poczuciu sprawiedliwości.


Wobec tego ani razu nie spotkałem się z prawidłowym użyciem tego określenia. Najczęściej służyło jednak atakowi personalnemu na kogoś, kto nie podporządkował się ogólnemu trendowi jednoznacznej oceny jakiegoś zachowania lub postawy zaprezentowanych przez kobietę lub kobiety.

Widocznie człowiek uczy się całe życie, a Twoja odpowiedź na oczywiście niesmaczny komentarz, rozumiem nie
Kleki_Petra - @RzecznikPrawMezczyzn: 
 Białorycerstwo - postawa charakteryzująca się ...

źródło: comment_Hwrj55oYxTJsinS8WlhwpUV9Vqn5sQSJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@RzecznikPrawMezczyzn: Dziękuję za link, ale z tego co widzę ten podcast jest o rzeczach, o których słyszałem już dziesiątki innych audycji. Jeżeli mógłbyś, wskaż mi ten fragment, który pomógłby mi zrozumieć na czym polega kontrowersyjność tej reklamy. Zdaje sobie sprawę z tego, że mężczyźni mają różne problemy, ale nie rozumiem jak to się ma to do apelu o byciu przyzwoitym człowiekiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RzecznikPrawMezczyzn:

po prostu pasowali do opisu, najczęściej właśnie tacy łaszą się do kobiet w obrzydliwym samoponiżeniu i złudnej nadziei na seksualną nagrodę, której oczywiście nie będzie.


I to wg Ciebie nie jest sygmatyzujące? To smutne, że tego nie widzisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BayekVonSiwa: no ja też nie uważam tego za coś istotnego, ale po części rozumiem, że to jak ktoś odbiera reklamę może się różnić. Odebranie jej jako niesmacznej ze względu na narrację jest zrozumiałe. Twierdzenie że to "upadek świata" to już przesada.
  • Odpowiedz
@BayekVonSiwa: to jest element kampanii wzbudzania nienawiści do mężczyzn według starego schematu. To samo co w faszyzmie "winni są Żydzi", w komunizmie "winni są kułacy/imperialiści", u Khmerów "winna jest inteligencja". Teraz mamy odsłonę "winni są mężczyźni", taka przygrywka pod nowy totalitaryzm. Kampania siania nienawiści przy pomocy kłamstw o "męskiej płci przemocy", powtarzania setki razy "mężczyzna zły", "mężczyzna- przemoc", "mężczyzna - molestowanie", "mężczyzna - gwałt". I oczywiście dobra, niewinna, poświęcająca się,
  • Odpowiedz
@RzecznikPrawMezczyzn: Sugerujesz zatem, że powinniśmy w ogóle przestać rozmawiać o tym jak być lepszym człowiekiem, bo istnieją pewne skrajne grupy, które to wykorzystują lub mogą wykorzystać?
Poza tym zestawianie mężczyzn z Romami, murzynami a nawet kobietami jest bez sensu, bo w naszym kraju od zawsze rządziła grupa złożona w większości z mężczyzn i nigdy nie było tak, że jakieś inne grupy nas dyskryminowały albo tworzyły dla nas niesprawiedliwe prawo, sami
  • Odpowiedz