Wpis z mikrobloga

Mirki takie pytanko, mam sobie na nazwisko jakoś tam, i chciałem mieć adres mailowy imię@nazwisko.pl . Typek o takim samym nazwisku posiada tą domenę i jest mi w stanie udostępnić ten adres mailowy, tyle, że za opłatą, i mówi żebym mu coś zaproponował. Po ile może chodzić taka usługa, zakładam, że za domene płaci grosze, bo nie jest to popularne nazwisko ani nie wiąże sie z żadną marką. Ktoś coś ?

#informatyk #domeny #hosting #webdev
  • 14
  • Odpowiedz
@szulmack: i naprawdę chcesz ryzykować, że będzie w stanie przejrzeć Twoją pocztę? Kup domenę z inną końcówką albo imienazwisko.pl i wtedy dasz kontakt@imienazwisko.pl i z głowy
  • Odpowiedz
Nie warto. W każdej chwili może zmienić Tobie hasło i zyskać pełną kontrolę. Poza tym taki amatorski email może być bardzo podatny na spam (brak filtrów). Lepiej załóż sobie skrzynkę u zaufanego dostawcy.
  • Odpowiedz
@szulmack: adres e-mailowy czy domenę?

IMHO albo kup od niego całą domenę albo zrezygnuj z tego pomysłu. Właściciel domeny będzie mógł w każdej chwili przejąć twoją pocztę, a wraz z pocztą pewnie wszystkie hasła, masę prywatnych plików itp.

A ty nie będziesz w stanie nic z tym zrobić w końcu nie będziesz miał żadnej kontroli nad serwerem i już nigdy nie zablokujesz dostępu do adresu który np. już wydrukowałeś na wizytówkach.
  • Odpowiedz
Poza tym taki amatorski email może być bardzo podatny na spam (brak filtrów)


@Ideaware: Przecież domena, w której jest skrzynka, nie ma nic wspólnego z filtrami. Równie dobrze może mieć pocztę na serwerach Google z ich filtrami albo ich pocztę może obsługiwać jakaś dobra firma.

"Amatorski email". :|

Tak czy inaczej, nie warto się bawić w takie udostępnianie, nawet płatne.
  • Odpowiedz