Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? :)

Włoscy żołnierze to tchórze? Ta akcja pokazuje coś zupełnie innego - Obraz włoskiego żołnierza w II wojnie światowej jest w Polsce zniekształcony przez słynne "bordello bum bum", które pamiętamy wszyscy z przygód Franka Dolasa. Wizerunkowi temu zadaje kłam najsłynniejsze dokonanie włoskich "Morskich Diabłów", o którym jednak mało kto pamięta.

Na ilustracji HMS Valiant, ok. 1939 r. (fot. ze zbiorów State Library of Victoria, domena publiczna).

#nauka #historia #liganauki #gruparatowaniapoziomu #iiwojnaswiatowa #militaria #wojna #okrety #marynarkawojenna #wojskaspecjalne #mikroreklama
Czajna_Seczen - Wykopiecie? :)

Włoscy żołnierze to tchórze? Ta akcja pokazuje coś ...

źródło: comment_3Oj9TPHywPDb3IaM3AceAjadcVJdnRhw.jpg

Pobierz
  • 5
Chcesz, bym wołał Cię do kolejnych znalezisk o historii? Zapisz się na listę! :)

Proste zasady:

1. Najwyżej jedno, wyjątkowo dwa wołania dziennie do znaleziska poświęconego historii.
2. Tylko materiały z bibliografią (chyba że to np. galeria zdjęć) i autorem znanym z imienia i nazwiska.
3. Jeśli w nagłówku będzie pytanie, w środku zawsze znajdziesz odpowiedź.
4. Bez taniej sensacji, bez chamskich clickbaitów, ale nie oceniam materiałów po tytule, lecz po całej
Wołam zainteresowanych (13) z listy The best of historia
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @Czajna_Seczen @powsinogaszszlaja @alkan @Rurecki @Furion @kontodoczarnolisto @wujaszekmati @StorVoldighed @wojtas1978 @rumcajs666 @Prezes-Kuli-Ziemskiej @Zwiadowca_Historii @supersonicmikeoftheskies
@Czajna_Seczen: Jeden z moich profesorów na studiach miał taki bonmocik o Włochach w czasie II wojny światowej (który sam wymyślił albo wyjątkowo lubił tę myśl, bo słyszałem ją od niego kilka razy w czasie wykładów, za każdym razem był przekonany, że opowiada to pierwszy raz xd):

Włoscy żołnierze w całym szaleństwie tego czasu, zachowali najwięcej zdrowia psychicznego i racjonalności. Na pytanie: czy będziesz walczył do ostatka za ojczyznę i Duce, czy