Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
#samochody
#nissan
Czy to możliwe aby nissan primer 1.9disel palił mniej przy prędkości 50km/h niż 90km/h?
Komputer pokazuje spalanie:
4 bieg 50km/h, 1400rpm - 4,7 litra na 100km
5 bieg 90km /k , 2000rpm - 5,8 litra na 100km
Czy coś takiego jest możliwe czy to komputer fantazjuje?
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla silnika 1400 to 1400 obr/min. Bez różnicy od biegu.


@AllOver: Chcesz powiedzieć że opory toczenia i aerodynamiczne na 1 i 5 biegu przy 1400 rpm będą takie same?
  • Odpowiedz
Czy coś takiego jest możliwe czy to komputer fantazjuje?


@boostasioo: To możliwe, wszystko zależy od technologi wtrysku paliwa i doładowania. Na przykład Audi A3 8P z silnikiem 1.9 TDI PD wskazuje spalanie 5,3l przy 70 kmph (około 1400 rpm) a przy 90 kmph (około 1800 rpm) 4,2l.

5 bieg 1400 obrotów to męczeni/niszczenie ślinika ...

1400obrótów na 4tym jest ok a na 5tym już
  • Odpowiedz
@aarahon: tak jak mówisz, wszystko zależy ;) ja jeżdżę focusem z 2.0TDCI (silnik PSA) i dwusprzęgłową skrzynią powershift która robi podobne numery jak Twoje DSG.
Bardziej skomputeryzowane disle z bezpośrednim wtryskiem są bardziej elastyczne niż stare dobre 1.9tdi
  • Odpowiedz
@Vinczi: Tak, nowszy Focus z 2.0 TDCI nie robił problemów z niskimi obrotami, mkII z 2.0 TDCI i 1.6 TDCI trzęsło budą i buczało poniżej 1500 rpm. Strasznie mnie to dziwiło.

P.S. Ja mam tylko manuale (często poruszam się tam gdzie nikt ze zdrowym rozsądkiem nie wjeżdża więc asb odpada w błoto i grząskie tereny), z DSG jeżdżę czasem.
  • Odpowiedz