Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy z #silownia mam parę pytań co do klaty. ( na płaskiej max 70kg, miesiac stażu, 188 cm 79 kg)
1. Ile razy w tygodniu ćwiczyć.
2. Ile serii robić?
3. Ile powtórzeń w serii?
4. Co robić poza wyciskaniem na płaskiej?
5. Jakie obciążenie zakładać.
6. Z jakimi ćwiczeniami łączyć wyciskanie a z jakimi nie.
7. Czy robić coś na dobicie, np pompki?
8. Co jeść przed treningiem.

Celem jest wzrost masy i siły. Zauważyłem że nie mogę doprowadzić klatki do zmęczenia. Wyciskałem dzisiaj po 40 kg i przy 3 serii po 4 powtórzeniach nagle brakowało mi siły. Nie czułem kompletnie bólu, a czułem się jak dziecko z anemią. Chciałbym móc doprowadzać klatkę do maksymalnego zmęczenia.

Wiem że są poradniki od kfd itp, ale jedyne co tam pisze to szerokie zakresy powtórzeń i obciążeń. Dlatego liczę na jakieś porady od Was.
  • 5
  • Odpowiedz
@Silku: jak masz miesiąc stażu to nie ma sensu układać całego planu pod wyciskanie. Dwa trzy razy będzie w porządku, zacznij od 5x5 w ostatniej serii żebyś kończąc miał siły na dwa powtórzenia, ogólnie temat rzeka a duzo pytań jest indywidualnych. Jako ze jesteś początkujący to znajdz sobie jakis plan fbw sakera czy greyskull (jest tego duzo) na kazdym bedziesz fajnie progressowal na poczatku
  • Odpowiedz
@Silku: jak wyżej znajdź sobie jakiś gotowy plan to będziesz miał odpowiedź na większość pytań, a co do tego zmęczenia klaty to nie jest to żaden wyznacznik, u jednego klata spompuje się po 2 seriach roboczych, a u innego po 10 seriach nie będziesz czuł ani spompowania ani zmęczenia, skup się na poprawieniu techniki w wyciskaniu i progresji
  • Odpowiedz