Wpis z mikrobloga

Poluję od dłuższego czasu na starego boxera od bmw. Byłem dzisiaj oglądać bmw R100R. Boże jaki to jest piękny motocykl! Szkoda tylko, że egzemplarz, który oglądałem jest w słabym stanie. Strasznie ciężko jest kupić 25 letnie motocykl w dobrym stanie, pomimo ceny dobijającej czasami nawet do 20k (gdzie przy sprzęcie w tak zaawansowanym wieku trzeba jeszcze zarezerwować na prawdę dużo na remont).

#motocykle #bmw #motoryzacja
dudusbug - Poluję od dłuższego czasu na starego boxera od bmw. Byłem dzisiaj oglądać ...

źródło: comment_MVQmHAMczDcLN8mT68KfR3FBeRMH7Hji.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@bocznica: nie chcę półśrodków
@Gixaar: Zagęszczenie boxerów jest w zachodnich Niemczech (Dortmund, Essen, Kolonia, Dusseldorf) i to tak duże, że poza tym rejonem R100 praktycznie nie występuje i wygląda to tak samo jak w Polsce. Wycieczka 1000 kilometrów tylko po to, żeby na miejscu okazało się, że motocykl wygląda jak ten, którego oglądałem dzisiaj jest bardzo wymagająca. Nie chcę jechać w ciemno, ale jeśli przez ten sezon nic nie znajdę
  • Odpowiedz
@dudusbug: A ja kupiłem Afryczkę co ma już 26 lat i jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem 8,5k i przez ostatnie 3 lata ze mną jeździ bardzo ładnie. Co roku moto jedzie na wyprawę lub dwie na kilka kkm :) Jeszcze nigdy nie zawiodła ani mnie, ani poprzedniego właściciela co miał ją jakieś 8-10 lat.
  • Odpowiedz
@dudusbug: też kiedyś myślałem nad BMW, tyko u mnie od razu przeróbka w cafe, więc najważniejsze to rama i silnik ale obejrzałem różne egzemplarze i uznałem że za droga zabawa i na początek lepiej pobawić się w coś starszego ale tańszego. Myślę jeszcze nad alternatywą, całkiem oldtimer czyli coś 2-suwowego np Jawa i zabawa w przeróbki tylko nie wiem czy warto.
  • Odpowiedz
  • 0
@GdzieSoLody wiem ile to kosztuje i jestem na to przygotowany. 2 suwowe 30 konne jawy spędzają wiecej czasu w warsztacie niż na drodze i z racji swoich ograniczeń (chociażby moc) nie mogą być głównym motocyklem.
  • Odpowiedz