Wpis z mikrobloga

Nigdy nie grałem w serię gier:
-StarCraft
-Heroes
-Fallout (w jedynkę i dwójkę)
-Warcraft
-Final Fantasy
-Ultima
-Prince Of Persia
-Halo
-Zelda
-Metal Gear
-Dragon Age

I pewnie wiele innych gier których tytułów nawet trochę nie kojarzę i nie wiem że są one również uważane za dobre gry "w które każdy powinien zagrać".

Zastanawiam się czy warto do nich wracać, zapewne większość tych tytułów jest już dość archaiczna a żywotność zapewniają im ludzie którzy darzą je sentymentem ale w rzeczywistości to gnioty już nie mówiąc o tym że ich uruchamianie na nowszych systemach będzie trudne. Dlatego wróciłbym ale tylko do takich na które naprawdę warto poświęcić czas i można je uruchomić bez większych problemów, doradzicie coś?

#gry #staregry #retrogaming #heroes3 #fallout #grypc
SiemkaKtoPeeL - Nigdy nie grałem w serię gier:
-StarCraft
-Heroes 
-Fallout (w jed...

źródło: comment_7FO5xJ5aQURmfQ7a5R7S8rW0NI3AODWC.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: jest mega problem z tymi nostalgicznymi tytułami, takie Heroes 3 są dalej świetne i się niewiele postarzały, ale Ultimy czy Final Fantasy bym już nie zdzierżył. IMHO Zelda się fajnie broni (ale te od Ocarina of Time i nowsze).
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: Zbyt trudne pytanie. Niektóre gry są dalej fantastyczne, ale też nie wyobrażam sobie, żeby dzisiaj grac w taką Prince of Persia, bo jest wysyp milion razy lepszych gier w tym typie. Warcraft zwasze na propsie :)
  • Odpowiedz
-StarCraft - tak

-Heroes - 2 i 3 tak

-Fallout (w jedynkę i dwójkę) - tak

-Warcraft - meh

-Final Fantasy - nie

-Ultima - ultimy underworld - tak, reszta nie wiem

-Prince Of Persia - nie wiem

-Halo - nie

-Zelda - nie wiem

-Metal Gear - nie wiem

-Dragon Age - nie wiem


@SiemkaKtoPeeL: tak to widzę
  • Odpowiedz
Ja bym odpuścił stare tytuły jak masz duże braki. Lepiej skupić się na remake'ach i remasterach. O, super przykład. Dla mnie jedna z najlepszych gier jakie wyszły to pokemon silver. no zagrywałem się jak #!$%@? za dzieciaka na emulatorach. Ale wiadomo, wygląda to jak kupa. w 2010 wyszedł pełen fantastyczny remake SoulSilver i mój Boże, top3 gier w jakie grałem i byłbym mogł w pełni polecić nawet dzisiaj.

Ja bym olał stare
  • Odpowiedz
  • 2
@alverini Droga donikąd.
Pewnie zależy, co kto lubi, ale te starocie mają klimat, którego nigdzie nie znajdziesz. Fallout czy Arcanum to są gry z takim poziomem imersji, że przebijają wakacje w egzotycznym kraju. Z listy
@SiemkaKtoPeeL jeszcze Starcraft i Heroes to gry, które spokojnie się dziś bronią. Jeśli ktoś nie jest upośledzony, ma wyobraźnię a ani nie ma awersji do pikseli, to nie widzę powodu, żeby retro odrzucać.
  • Odpowiedz
  • 1
@alverini Z tym upośledzeniem to bez urazy, nie piszę o Tobie. Chodzi o to, że część ludzi wyklucza retro, bo są zbyt wymagające. Ja z odwrotnego powodu rzygam przy współczesnych przygodówkach. Nie jestem geniuszem, ale dzisiejszy styl zagadek mnie czasem obraża.
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL:

Nigdy nie widziałem filmów:

-Egzorcysta

-Ucieczka gangstera

-Ojciec Chrzestny(jedynkę i dwójkę)

-Chinatown

-Blade Runner

-Indiana Jonesa

-Powrót do przyszłości

-Żądło

-Terminator

-Szklana Pułapka

-Pogromcy duchów


I pewnie wiele innych filmów których tytułów nawet trochę nie kojarzę i nie wiem że są one również uważane za dobre filmy "które każdy powinien obejrzeć".

Zastanawiam się czy warto do nich wracać, zapewne większość tych tytułów jest już dość archaiczna a żywotność zapewniają im
  • Odpowiedz
@kurp: luz, ja gram sporo w starsze gry. Gram od mniej więcej 1996 roku.

Staram się tylko polecić coś koledze, przy dużych brakach to sprawdzenie każdego dobrego tytułu z przeszłości to milion godzin, lepiej imo skupić sie na remasterach i remake'ach. Przypominam, moja opinia :)
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL:

-StarCraft - tak, mechanika się nie zestarzała
-Heroes - tylko wybrane edycje/mody bo mechanika się zestarzała
-Fallout (w jedynkę i dwójkę) - mechanika się zestarzała
-Warcraft - mechanika się zestarzała
-Final Fantasy - mechanika się zestarzała
-Ultima - mechanika się zestarzała
-Prince Of Persia - tak, mechanika się nie zestarzała
-Halo - tak, mechanika się nie zestarzała
-Zelda - mechanika się zestarzała
-Metal Gear - mechanika się zestarzała
-Dragon Age
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: Film można obejrzeć w dwie godziny i to na jednym z dziesięciu urządzeń przenośnych a przejście serii gier to wiele dni jak nie tygodni grania już nie wspominając o tym czy jest sens męczyć się z ich odpaleniem. Widzisz różnice? xD

Film odpalam, dwie godziny później - no #!$%@? trudno, obejrzę sobie moje ulubione teletubisie
Odpalam serię od pierwszej części i chcę przejść całą serię by nadrobić zaległości - to
  • Odpowiedz