Wpis z mikrobloga

Oglądałem kiedyś film Idiokracja, motyw jest taki, że osoby inteligentne ciągle się wachają z dzieckiem, natomiast debile i patologia mnoży się jak króliki.
Inteligentni, czekają na lepsze, dogodniejsze czasy, a półgłówki rodzą półgłówki i kończy się to tak że z roku na rok mamy głupsze społeczeństwo.
Myślę sobie fajna komedia, ale bez przesady.
Codziennie czytam też kalendarium, co się wydarzyło w danym dniu w Polsce i na świecie na przestrzeni wieków, kto się urodził, kto zmarł
Gdy czytam okres 1800-1930 to ...
Wybitny matematyk, jakiś poeta, malarz, działacz społeczny, filozof, fenomenalny psychiatra.
Ale jak już czytam od 1970 do naszych czasów to członek zespołu takiego o takiego, piłkarz jakiejś I ligi, wrestler amerykański, jakiś gówno komik, od 1970 to już niemal 50 lat, czyli wybitna jednostka już by zaistniała. Bo to 3/4 życia najczęściej.
Może coś jest na rzeczy?
Jesteśmy generacją debili?
----------
#pytanie #zycie #heheszki #film #zalesie
  • 4
No co ja Ci powiem... w poście narzekającym na coraz niższa inteligencje i mniejsza wiedzę napisałeś wahać przez „ch”.


@SzalonyMiodozer: To coś to wtórny analfabetyzm, typowe dla ludzi uzależnionych
Człowiek pisząc ma świadomość tego, ze w danym wyrazie napisał z błędem, czasami poprawiam, czasami zapominam
To nie jest brak wiedzy, jest różnica pomiędzy ludźmi, którzy nie wiedzą, ze napisali z błędem i ludźmi, którzy piszą szybciej niż myślą
Zauważ przecinki, jest