Wpis z mikrobloga

Kiedy rozrusznik nie nadaje się do regeneracji ? Dzisiaj prawdopodobnie mi wysiadł bo byłem na myjni i po umyciu już nie zakręcił słychać było tylko cykniecie i nawet nie drgnął. Odpalili mnie dobrzy ludzie na pych i pojechałem do najbliższego zakładu zajmującego się rozrusznikami/alternatorami no i powiedzieli mi że najprawdopodobniej będzie do wymiany koszt ok 350zl, ale wolałbym swój oryginalny zregenerowany niż jakiegoś chińczyka w razie czego :/ #mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 33
@Atreyu Akumulator jest wykluczony napięcie ok ladowanie tez 14.5V(sprawdzone po odpaleniu na pych). Próbowaliśmy nawet na biegu go przepchnąć kawałek z myślą ze rozrusznik się gdzieś zaklinował ale nic to nie dało
@bobson92: @Atreyu:
Panowie darujmy sobie byłem na stacji benzynowej 10 minut przed umyciem samochodu i rozrusznik kręcił normalnie. Jeśli akumulator niedomagalby odczułbym to no chyba ze akumulator potrafi wyzionąć ducha w ciągu 15minut nie dając nic do poznania
odczułbym to


@adiosk: jak byś to odczuł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W nowszych autach albo kręci - albo wcale i tylko cyka przy próbie odpalenia. Akumulator też zwykle pada raczej bez ostrzeżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą sam bym wolał pomierzyć dla świętego spokoju niż wydawać 350zł. Akumulatory padają bardzo często, rozruszniki rzadko.
@Atreyu: Moj samochód nie należy do tych nowszych -2003r jeśli jest słaby akumulator słabo kręci i tyle. Napięcie jest ok zle sformułowałem nawias tyczył się ładowania napięcie było sprawdzone na zgaszonym silniku
@adiosk: raczej woda dostała się do kabli rozruchowych i robiły zwarcie przez co napięcie było za niskie by rozrusznik prawidłowo kręcił. Wyschnie i będzie dobrze.
@aarahon: Tak tez może być, na pierwszy rzut oka nic nie zauważyłem. Liczę na uczciwość warsztatu ze jeśli to tylko wilgoć to nie skasują mnie za rzekoma regenerację rozrusznika ( ͡° ʖ̯ ͡°)