Wpis z mikrobloga

#lacunafabularnie

Losy głosowania ważyły się właściwie do ostatnich chwil, przy zebranych 60 głosach mieliśmy równo po 50% głosów na obie propozycje. Z niezwykłą przyjemnością ogłaszam, że następną przygodą, do której zapisy rozpoczniemy już 29. marca będą Wielkie Odkrycia Geograficzne! Zanim wygrzebiecie swoje stare podręczniki do historii przypomnę, że w naszych przygodach czas płynie nieco inaczej, a część z Was może być mocno zaskoczona historią...

Tymczasem przejdźmy do wyników drugiej ankiety.
lacuna - #lacunafabularnie

Losy głosowania ważyły się właściwie do ostatnich chwil...

źródło: comment_cEzZ6J4tLNwXeDs27pKj92vXgqNXz4O7.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Queltas: Jak teraz się nie udało to myślę że już do tego nie wrócimy. Będzie coraz mniej osób które były w wikingach i mają to w pamięci, więc i w ankiecie kontynuacja nie wygra
  • Odpowiedz
@lacuna: Zastanów się porządnie proszę nad kontynuacja Wikingów. Z tym, że wracamy do sytuacji zagrożenia ze strony olbrzymów i króla i musimy się zwinąć z Hjalbrekki. Wtedy połączymy w sensowną całość ideę wielkich odkryć np. część odpłynie w inne miejsce Szwecji, część poleci na Inflanty, część do Słowian, a część do Anglików itd. To zlikwiduje problem niekatywnych graczy tak jak w Krucjacie, gdzie dowodzili tylko generałowie.

Z drugiej strony jak już zabawimy się w wielkie odkrycia geograficzne, to proszę rozpatrz opcje kilku kolonii kilku państw (np. równa część graczy przypada do 3-4 frakcji np. Portugalczyków/Hiszpanów/Iberyjczyków, Hiszpanów, Francuzów i Anglików. W ten sposób ograniczymy liczbę frakcji jak np. w Senacie, tylko że na pewne działanie w świecie każdy obóz decyduje i pisze co robi. Ograniczy to ilosć wątków do jednego i brak rozdrabniania się na części.

W jeszcze innym kontekście może być ciekawa też po prostu kolonia i my zarządzamy nią i kontaktami z tubylcami. Część może wtedy zdecydować o np. o założeniu własnej kolonii lub zbrataniu się z tubylcami w celu odparcia najeźdźców. Wyborów wiele, ale przede wszystkim najlepiej będzie, jak scentralizujesz maksymalnie jak tylko można - Hjalbrekka + taki działający wokół nas świat i możliwość interakcji z nim. Właśnie to lubiłem w Senacie, że walczyliśmy z otaczającym nas światem i dyskutowalismy co z tym fantem zrobić. To była dobra koncepcja, która wypaliła również w rozbudowanej formie przy Wikingach i ja bym osobiście dalej w to brnął. Jesli lud woli wielkie odkrycia geograficzne, to Wikingowie też takie robili np. na Grenlandii, Nowej Fundlandii itd. Kwestia zgrupowania tego
  • Odpowiedz
@Pytongino: Wyjeżdżałam na Erasmusa i musiałam uporządkować kilka spraw poza mirko.

@Awerege: Gracze wybrali nową przygodę, nie będzie czystego PvP również zgodnie z wyborem graczy. Lisaros z Miczubezim podsunęli mi świetny pomysł i myślę, że Tobie również się spodoba. Więcej na razie nie zdradzę, wyczekuj zapowiedzi.

@tomund:
  • Odpowiedz
@Mnichuy: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

W sumie nie wiem, co konkretnie będzie wprowadzone, bo trochę tego było. Domyślam się, że odrodzenie graczy w postać goblina raczej nie przeszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz