Wpis z mikrobloga

Nie wiedziałem, że muzyczny wątek związany z olschoolowymi "techniawami" aż tak się rozrośnie. Można było sobie przypomnieć stare dobre kawałki z minionych lat. Złożyłem na YT playlistę, ze wszystkimi utworami wspomnianymi w poście. Mam nadzieję, że żadnych nie pominąłem. Wielkie dzięki mikrom @Janusz_Rekina: @KAFF: @pathfinder0: za rozruszanie wątku, który wciągnął pozostałych niczym lawina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielkie dzięki również dla starych wyjadaczy, którzy znają się na rzeczy i podzielili się z nami swoją muzyczną wiedzą, szczególnie dla @dj_mysz @zuzuzu3 @kamjad_91 @ZbrodniarzWojenny @patchupdate @Silikon @glupiekonto @Spejson @cameel_ @krzysiek546 @hpiotrekh
Zbliża się weekend, mam nadzieję, że ta playlista będzie dobrą inspiracją na imprezę ( ͡ ͜ʖ ͡) Uważajcie też na drodze słuchając tej playlisty w swoich autach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki!

PLAYLISTA

#muzyka #glupiewykopowezabawy #techno
l.....9 - Nie wiedziałem, że muzyczny wątek związany z olschoolowymi "techniawami" aż...

źródło: comment_VyUrZqScP8gwdajFrv5AyZWPUUj0RKJI.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lyst99: faaaaak zajebiscie.

@apee: niech ktoś XD sprawdzałem i sporo jest ale sporo też nie ma niestety. Za to spotek lepiej proponuje kawałki do dodania niż yt.
  • Odpowiedz
@dlaczegoprzegrywasz:

Ze względu na typowo elektroniczny charakter gatunku i dużą popularność na początku lat 90. oraz wpływ na powstanie gatunków muzyki elektronicznej m.in. trance, hardcore, jungle, eurodance, rave oraz dubstep, nazwą techno bywa powszechnie mylnie określana całość elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) i muzyki elektronicznej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Techno


Posłuchaj mnie. Każdy głębiej siedzący w temacie gość i laseczka wie co to jest gatunek techno, ale w rozumieniu potocznym, #!$%@? #!$%@? mać, prawie każdy tak mówił na #!$%@?ą muzykę elektroniczną, bo nikomu się nie chce pisać "muzyka elektroniczna" czy "muzyka klubowa". Osobie nie w temacie powiesz "techniawka" i od razu wie o co chodzi, a jak wyskoczysz z jakimś rave czy eurotrance to nie będzie miał #!$%@? pojęcia jak to się na harfie brzdękoli. Z gałęzi jakiej sekwoi żeś się urwał? I to wywyższanie "bo to przecież nie techno
  • Odpowiedz
@dj_mysz: czyli rock to jednocześnie rock'n roll i hard rock? Metal to za równo doom jak i death? Hip-hop to to samo co trip-hop? Słabe edm z radia i TV. Pop co najwyżej ale nie techno. Edit: techno to swojego czasu praktycznie nawet elektroniczne nie było.
  • Odpowiedz
czyli rock to jednocześnie rock'n roll i hard rock? Metal to za równo doom jak i death? Hip-hop to to samo co trip-hop?


@BlaziuBlaz: Oczywiście że to nie jest to samo dla znawcy gatunku, ale dla przeciętnego odbiorcy jest! Ja się np. na metalu nie znam i dla mnie doom, death, thrash czy power metal to jest po prostu metal, i nie będę na siłę dowiadywać się jak to jest
  • Odpowiedz
@dj_mysz: przepraszam za komentarz pod komentarzem: najpierw bym przeczytał definicję gatunków których nie znam, a które wymieniłeś, później przesłuchał trochę różnych, głównych wykonawców. W sumie sprawdzę to przy okazji;]
  • Odpowiedz